facebook piksel
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlıklı Sperm Rengi Nasıl Olmalı?
Sağlıklı Sperm Rengi Nasıl Olmalı?

Sağlıklı Sperm Rengi Nasıl Olmalı?

Erkeklerde sperm rengi hastalıklarımız hakkında bilgi verir. Bir çok erkeğin merak ettiği ve kaygılandığı sperm kalitesi ya da kısırlık , sperm rengi neden sarı olur ya da sağlıklı sperm rengi nasıl olmalı sorularının düşünülen kaygılar ile çok ilgili değildir. Meni renginden, kısırlık  anlaşılması ya da teşhis konulması imkansızdır. Sık cinsel ilişki yaşandığında ya da sürekli mastürbasyon yapıldığında meni rengi şeffaf ve sulu olabilmektedir.. 3-5 gün boşalmaya ara verildiğinde, sağlıklı sperm rengi nasıl olmalı sorusunun cevabına ulaşıyoruz. Sağlıklı sperm rengi nasıl olmalı ? Erkeklerin sıklıkla arayıp merak ettiği bu sorunun cevabı uzmanlara göre , şeffaf , beyaz ve beyazımsı gri olarak kabul edilmektedir.

Sperm rengine ve yapısına katkıda bulunan hormonlar, mineral ve enzimler bulunmaktadır. Bu maddeleri prostat bezi üretir.

Sperm Rengi Neden Sarı Olur?

Erkeklerin sıklıkla başına gelebilen ve uzmanlara çok sık olarak sordukları sorulardan olan sperm rengi neden olur sorusunun birçok cevabı var. Sarı renkli meni , her zaman endişelenmeniz gereken bir durum olduğu anlamına gelmez. Ancak ciddi hastalıklarında belirtisi olabilmektedir. Kötü kokan meni ve diğer enfeksiyon belirtileri bulunuyorsa bir uzmana başvurmakta fayda vardır. Yazımınız sonunda sizin için İllere göre en iyi üroloji uzmanlarını listeledik.

  • Sperm renginin sarı olması meninizde idrar olabilir. Çünkü meni ve idrar aynı yol ile ilerler.
  • Sarılık geçiriyor olabilirsiniz.
  • Cinsel yolla bulaşan hastalıkların belirtisi olabilir.
  • Sarı renkte meni enfeksiyon belirtisi olabilmektedir.
  • Seyrek boşalma nedeni ile sarı meni olabilmektedir.
  • Sağlıksız beslenme nedeni ile olabilir.

Detaylı Bilgi: Sarı Meni ( Sperm ) Rengi Neden Olur? >

Kahverengi , Pembe, Kırmızı Renk Meni

Meni; kahverengi, pembe, kırmızı ise , menide kan var demektir. Meni rengi 1-3 gün arasında düzelme göstermezse, uzmana başvurmakta fayda vardır.

Yeşilimsi Meni Rengi

Meni , yeşilimsi bir renkte ise; prostat ya da çevresindeki dokularda enfeksiyon belirtisi vardır.  Yeşil meni varsa kesinlikle bir uzmana görünmekte fayda vardır.

Spermde renk değişikliği nasıl tedavi edilmelidir?

Öncelikli olarak spermde bulunan renk değişikliğinin nedeni tespit edilmelidir. Daha sonrasında belirlenen neden doğrultusunda tedavi uygulanmalıdır.

Meni renk değişimi tedavisi ile üroloji doktorları ilgilenmektedir.Yazımız bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve detavi için doktorunuza başvurunuz. Sizler için illere göre en iyi üroloji doktorlarının listesini hazırladık. Randevu almak için doktorların profillerini ve hasta yorumlarını inceleyip hemen randevu oluşturabilirsiniz.


Ankara üroloji doktorları yorumları ve randevu

İstanbul üroloji doktorları yorumları ve randevu

İzmir üroloji doktorları yorumları ve randevu

Antalya üroloji doktorları yorumları ve randevu

Sonraki : Sarı Meni Rengi Neden Olur >


Üroloji Nedir Hangi Hastalıkları Bakar?

Erkeklerde İdrar Kaçırma Belirtileri ve Tedavisi

İdrar Yolu Enfeksiyonu Belirtileri Nelerdir?

https://doktorbilgini.com/varikosel-nedir-varikosel-belirtileri-ve-tedavisi/

 

  • Paylaş:

1 Yorum

Yorum Yapın

ap servers