1. Ana Sayfa
 2. Erkeklerde İdrar Kaçırma
Erkeklerde İdrar Kaçırma

Erkeklerde İdrar Kaçırma

 • 15 November 2020
 • 0 Begeni
 • 20 Görüntüleme
 • 0 Yorum

Erkeklerde idrar kaçırma toplum baskısı yüzünden erkeklerde baskılanmış bir hastalık olduğu için üroloji doktorlarına yani ürologlara erkekler başvurmakta çekinmektedir. Günümüzde erkeklerde idrar kaçıma rahatsızlığı her yaşta görülebilen tedavisi mümkün hastalıklardandır. Erkeklerde idrar kaçırmanın nedenleri nelerdir , tedavi yöntemleri nelerdir sizin için Ürologlar ile görüştük.

İdrar kaçıran erkek öncelikli olarak bir üroloğa başvurmalıdır. Günümüzde özel ürolog muayenelerinde psikolog eşliğinde tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bunun nedeni hastalığın sebebi psikolojik olabilir. Bu yüzdendir ki ürologlar ve psikologlar bu idrar kaçırma vb rahatsızlıklarda beraber çalışmaktadır.

Erkeklerde İdrar Kaçırmanın Nedenleri?

Erkeklerde idrar kaçırmanın nedenleri nelerdir sizin için sıraladık

 • Kas zayıflığı
 • İdrar yolu enfeksiyonları
 • Prostatlarda büyüme
 • Hormon bozuklukları
 • Nörolojik Rahatsızlıklar
 • Psikolojik Rahatsızlıklar
 • Şeker Hastalığı

Erkeklerde idrar kaçırma rahatsızlığı çocuklarda ve 60 üzeri yaşlarda daha sık görülmektedir.

Erkeklerde İdrar Kaçırmanın Tedavi Yöntemleri

erkeklerde idrar kaçırmanın tedavi yöntemleri bu bölümde ele aldık

Erkeklerde idrar kaçırma ürologlar tarafından tedavi edilebilen bir hastalıktır. Psikolog ve ürologlar eşliğinde yapılan test ve fiziki muayene sonucu alınan karar sonucu tedaviye karar verilmektedir.

-Kas gelişimi için spor tedavisi
– Psikolojik tedavi
-İlaç Tedavisi

-Cerrahi müdahale

Erkeklerde idrar kaçırma tedavisi için sizde doktorbilgini.com internet sitesini ziyaret edin,

İstanbul Ürolog, Ankara Ürolog , İzmir Ürolog, Bursa Ürolog ya da tüm Türkiye’de bulunan tüm doktorların profillerini inceleyip hemen randevu alın.

Hastalığınızın psikolojik olduğunu düşünüyorsanız. Doktorbilgini.com internet sitesinden İstanbul Psikolog, Ankara Psikolog, İzmir Psikolog, Bursa Psikolog ya da Türkiye’de bulunan tüm psikologlardan anında randevu alabilirsiniz.

İdrar Kaçırma Başka Hastalıkların Belirtisi Olabilir

İdrar kaçırma hastalığı sizler başka hastalığın habercisi olabilir. Bu yüzden ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. İdrar kaçırma toplum tarafından utanılan bir hastalık olduğundan dolayı ihmal edilebilir. Günümüzde şeker hastaları sık tuvalette çıktığından dolayı idrar kaçırma hastalığı yaşamaları yüksek olasılıktır. İdrar kaçıran erkeklerde diyabet kontrol altına alınmazsa sinir hücreleri kötü etkilenir ve görevini yapamaz duruma gelebilir.

Şeker Hastalığına Hangi Bölüm Bakmaktadır?

Şeker hastalığı tedavisi için İç hastalıklar Uzmanı (Dahiye ) yada İç hastalıkların alt bölümü Endokrinoloji Doktoruna başvurmanız gerekmektedir.

Sizde İç Hastalıklar Uzmanı ya da Endokrinoloji doktor randevu almak için doktorbilgini.com u ziyaret edin. İstanbul İç Hastalıklar Uzmanı, Ankara İç hastalıklar Uzmanı, İzmir İç Hastalıklar Uzmanı, Antalya İç hastalıklar Uzmanı ya da Tüm Türkiye en iyi iç hastalıklar uzmanından ücretsiz randevu alın.

 • Paylaş:

Yorum Yapın