facebook piksel
 1. Ana Sayfa
 2. Eski Sevgili Nasıl Unutulur? Uygulanması Gereken 15 Madde
Eski Sevgili Nasıl Unutulur? Uygulanması Gereken 15 Madde

Eski Sevgili Nasıl Unutulur? Uygulanması Gereken 15 Madde

Ayrılık acısı her insanı derinden etkiler. Eski sevgili nasıl unutulur sorusunun cevabını ararken birçok yanlışlar yapılabilmektedir. Hayatımızda her olayın bir çözümü ve bu çözümün bir zamanı vardır. Eski sevgiliyi unutmak için önceklikle durumu kabullenip acınızı kısa bir süre sabır içinde yaşamalısınız. Bu dönemde kendinizle kalmalı ve durum değerlendirmesi için kendinize fırsat tanımak önemlidir. Eski sevgili nasıl unutulur sorusunun cevabını uzmanlara sorduk ve sizin için 15 madde hazırladık.

Eski Sevgili Unutma Süreçleri

Kabullenme

Öncelikli olarak ilişkinizin bittiğini kabullenmelisiniz. Eski sevgili nasıl unutulur? Bu sorunun ilk ve en önemli adımı, ayrıldığınızı ve artık farklı hayatlar yaşadığınızı kabullenmektir. Çünkü artık siz ayrısınız ve farklı dünyaların insanı olmasanız da farklı hayatlar yaşamaktasınız. Eski sevgiliyi unutmak için kabullenme süreci biraz sancılı geçse de bu dönem aslında sizin için büyük bir fırsattır. Bu dönemde acınızı sonuna kadar yaşayıp, ilişkinizi değerlendirip ve artık kafanızda bitirmeniz için gereklidir. Ancak bu süreç için kendinize zaman tanıyın. Bu dönemden çıkmak için acele etmeyin ama çokta uzatmanın anlamı yoktur. Kendinizi hazır hissettiğinizde artık bu dönemden çıkmalısın ve kendi hayatına bakmalısın.

Önemli: Kendi hayatına bakmak yeni bir ilişkiye başlayacağın anlamına gelmiyor arkadaşım. Bu süreç tamamen bitmeden yeni bir ilişki yaşamamalısın. Belki karşına çok iyi insanlar çıkabilir ama emin ol sen bu durumu değerlendirebilecek durumda değilsin.

Sosyalleşme

Eski sevgili nasıl unutulur? Sorusunun ikinci evresi sosyalleşme zamanı. Artık kendin için yaşamanın zamanı gelmedi mi? Çok istediğin hayallerini bu dönemde rahat rahat gerçekleştirebilirsin. Belki bu süreçte Dünya’yı gezersin ne dersin? Belki bir fotoğraf makinası alıp kendine yeni bir hobi edinirsin. Kısacası bu süreçte kendine bakmanın zamanı geldi. Kendini geliştir, hobiler edin, sosyalleş ama yeni bir ilişkiye başlamanı hala önermiyoruz. Bırak biraz yalnızlığın tadını çıkar.

Tavsiye: Yeni bir dil öğren, yalnız seyahat et, yeni bir hobi edin.

Yeni Arkadaşlıklar Edinme ve Flört

Kendini yeni arkadaşlıklara ve flörtlere hazır hissediyor musun? Bu sorunun cevabına içtenlikle evet diyebiliyorsan artık eski sevgili nasıl unutulur sorusunun 3. aşamasının zamanı geldi diyebiliriz. Ancak öncelikle biraz arkadaş olarak vakit geçirmeni öneririz. Çünkü, hatırlar mısın ayrılık acısı biraz zor bir süreçti. Arkadaş olarak zaman geçirmek karşındaki insanı tanımana ve senin için doğru kişi olduğunu gözlemlemene yardımcı olur. Artık mantığımızla hareket ediyoruz arkadaşım. Umarım sosyalleşme sürecinde yeni tanıştığın insanlara sürekli eski sevgilini anlatmadın. Ancak anlatıysan da boşver sana partner mi yok. Yeterince onu tanıdığını ve önceliğin olması gereken mantık ile düşündüğünde, senin yeni ilişkin için doğru kişi ise artık vakti geldi demektir. Unutma geçmiş geçmişte kaldı. Hayatında ki kişi farklı ve yeni birisi.

Önemli: Geçmiş ilişkilerin ile karşılaştığın kişileri değerlendiriyorsan, hala hazır değilsin demektir.

Eski Sevgiliyi Unutmak için Yapılması Gereken 15 Madde

 • Sakın arama
 • Ararsa bakma
 • Yasını tut
 • Sosyal medyadan takip etmeyi ve onu merak etmeyi bırak
 • Karşılaşma ihtimaliniz olan yerlere gitme
 • Onun hakkında konuşma
 • Kabullen
 • Vedalaş
 • Sosyalleş
 • Yeni hobiler edin
 • Kendini ihmal etme
 • Ortak arkadaşlarla bir süre görüşme
 • Eski sevgilin ile arkadaş kalma
 • Onu anımsatan ne varsa kurtul
 • Hüzünlü şarkılar dinlemekten vazgeç

Son olarak seni tamamlayacak, aklına başından alacak yeni bir sevgili bul. Bunun içinde hiç acele etme. Doğru kişi, doğru zamanda çıkacaktır.

Not: Elinizden gelen her yolu denediniz ama eski sevgilinizi hala unutmadığınızı düşünüyorsanız, psikolojik destek almanız sizin için faydalı olacaktır. Aşağıdaki listelerden illere göre psikolojik destek alabileceğiniz uzman psikologları inceleyin. Kolay randevu alın.

İstanbul psikolog listesi

Ankara psikolog listesi

İzmir psikolog listesi

Bursa psikolog listesi

Antalya psikolog listesi

Diğer illerde bulunan psikologlar için doktorbilgini.com internet sitemizi ziyaret edin. Uzmanlık alanı kısmı için psikolojiyi seçin ve bulunduğunuz ili seçin. Size en iyi ve en yakın psikolog listesini inceleyin, yorumları okuyup, hemen randevu alın.


Önerilen Yazılar

Saplantılı Aşk Belirtileri ve Kurtulma Yolları

 

Öfke Kontrol Bozukluğu Belirtileri Sebepleri ve Tedavisi

 

https://doktorbilgini.com/en-sik-gorulen-psikolojik-hastaliklar-nelerdir/

 

Psikolojik Takıntılar Nelerdir? Neden Olur?

 • Paylaş:

4 Yorum

 •  2 yıl önce

  Eski sevgiliyi unutma yöntemleri part 2 gelebilir mi acil lazım

 •  2 yıl önce

  Zaman zaman

 •  2 yıl önce

  Çok iyi bir yazı. Kesinlikle uygulayın. Ama yazıda da belirtildiği gibi zaman herşeyin ilacı. Zamanla herşey geçecek.

 •  2 yıl önce

  Bu süreç çok zor geçti benim içim. Yazınız içimi rahatlattı. Yazara çok teşekkür ederim.

Yorum Yapın

ap servers