facebook piksel
 1. Ana Sayfa
 2. Ankara Psikolog

Ankara Psikolog

Psikolog Havva Merve Ezerhan Psikolog Havva Merve Ezerhan

Psikolog Havva Merve Ezerhan

 • (10 yorum)
 • Çukurambar Mahallesi 1424. Cadde 2/3 Erdil Apartmanı, Çankaya/Ankara
Uzm. Psikolog Betül Tamöz Uzm. Psikolog Betül Tamöz

Uzm. Psikolog Betül Tamöz

 • (20 yorum)
 • Çukurambar Mahallesi 1424. Cadde 2/3 Erdil Apartmanı, Çankaya/Ankara
Psikolog Zeliha Serpil Hamurkar Psikolog Zeliha Serpil Hamurkar

Psikolog Zeliha Serpil Hamurkar

 • (28 yorum)
 • Cinnah Caddesi No: 39/10 Çankaya / Ankara
Uzm. Kl. Psikolog Yasin İlker Uzm. Kl. Psikolog Yasin İlker

Uzm. Kl. Psikolog Yasin İlker

 • (13 yorum)
 • Mustafa Kemal Mahallesi, Deniz Life Plaza, 2139. Sk. No:15 D:9, Çankaya, Ankara
Uzm. Psk . Dan . Caner Öztopcu Uzm. Psk . Dan . Caner Öztopcu

Uzm. Psk . Dan . Caner Öztopcu

 • (17 yorum)
 • Kızılırmak, Farilya İş Merkezi, Ufuk Ünv. Cd No:8, 06510 Çankaya/Ankara
Psk Dan Mehlika Zeynep Yurt Psk Dan Mehlika Zeynep Yurt

Psk Dan Mehlika Zeynep Yurt

 • (52 yorum)
 • Aziziye Mahallesi Cinnah Cd. No:35/16, 06690 Çankaya/Ankara
Psikolog Ceyda Kiraz Psikolog Ceyda Kiraz

Psikolog Ceyda Kiraz

 • (7 yorum)
 • Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi No:35 / 16 Çankaya / Ankara
Psk Dan Rumeysa Alınak Psk Dan Rumeysa Alınak

Psk Dan Rumeysa Alınak

 • (6 yorum)
 • Mustafa Kemal Mahallesi 2128 Sokak No: 1/3 Çankaya / ANKARA
Psikolog Zülal Benli Psikolog Zülal Benli

Psikolog Zülal Benli

 • (2 yorum)
 • Emniyet mah. Hipodrom cad. No:9/15/82 ( Merkez Ankara m1 blok kat:10 no:82 )
Psk Dan Betül Eraslan Psk Dan Betül Eraslan

Psk Dan Betül Eraslan

 • (14 yorum)
 • Mustafa Kemal Mahallesi 2128 Sokak No: 1/3 Çankaya / ANKARA

Yukarıdaki liste Ankara psikolog önerileri ve Ankara psikolojik danışman listesini içermektedir. Ankara en iyi psikolog tavsiye profillerini inceleyebilir, hastalarının yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Doktor Bilgini ailesi olarak yukarıda bulunan uzmanların diplomasını ve sertifikalarını kontrol ediyoruz. Yorumlar ise tamamen şeffaftır ve uzmanların kendi hastaları tarafından yapılmaktadır. Bununla birlikte uzmanınızdan randevu almadan önce platformumuz aracılığı ile uzmanınız ile ön görüşme sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken profillerde bulunan iletişim numarasından aramak ve uzmanınızdan bilgi almaktır.

Neden Psikoloğa Gitmeliyiz?

Psikoloji, insanların düşünce, davranış ve duygu durumları ile ilgilenen bilim dalıdır. Psikologlar ise psikoloji bilim dalı üzerine üniversitelerin 4 yıllık psikoloji lisans bölümünü tamamlamış uzman kişilerdir.

Hayatın belirli dönemlerinde psikolojimizin bozulması normal bir durumdur. Ancak yaşanan bu bozukluklarla tek başımıza başetmemiz mümkün olmayabilir. Bu nedenle psikolojik destek almamız önemli hale gelmektedir. Psikologlar, kendi tercihlerine göre psikolojinin belirli alanlarına yönelmişlerdir. Bu alanlar için üniversite eğitimlerinden sonra eğitimler almışlardır. Yukarıdaki bulunan uzmanlardan psikolojik destek almadan önce hangi alanda eğitimleri ve sertifikaları olduğu kontrol edin.

Psikolog Hangi Hastalıklarla İlgilenir?

Psikologlar; insanların duygu, düşünce ve davranışlarını etkileyen ruhsal hastalıklarla ilgilenirler.

 • Depresyon: Kişinin ruh halini ve günlük hayatını derinden etkileyen bir psikolojik rahatsızlıktır. Bununla birlikte depresyonda olan kişiler suçluluk duygusu ve karamsarlıkla beraber ölüm ve intihar düşünmeye başlar.
 • Anksiyete ve kaygı bozukluğu: Hayatın bir döneminde bu psikolojik durumu yaşamak gayet normal bir durumdur. Ancak bu durum uzun süreli ve sık tekrarlayan hale gelmesiyle beraber hayatınızı derinden etkiliyorsa psikolojik rahatsızlık olarak değerlendirilebilir.
 • Aile sorunları: Her ailenin çözmek istediği ancak çok çaba gösterilmesine rağmen çözülemeyen sorunları olabilir. Bu sorunların üstesinden gelmek için Ankara psikologlar ile aile terapisi desteği alabilirsiniz.
 • Çocuk ve Ergen Psikolojisi: Çocuk ve ergenleri anlamak bazen aileleri için zor olabilmektedir. 6-12 yaş aralığındaki çocuklar için oyun terapisi desteği alabilirsiniz. Çocuklar duygu ve düşüncelerini oyun ve oyuncaklarla daha kolay ifade ederler.
 • Cinsel Terapi: Partneriniz ile cinsel sorunlar yaşıyor olabilir ve bunları çözemiyor olabilirsiniz. Erken boşalma veya vajinismus gibi birçok cinsel sorunlarını psikolojik etkenlerden kaynaklanıyor olabilir.
 • İlişki Problemleri: Kız arkadaşınız ve ya erkek arkadaşınız ya da eşiniz ile ilişkinizde yaşadığınız problemleri aşmak bazen çok zor olabilmektedir. Bu nedenle çift ve ilişki terapisi, partnerinizi anlamanızı ve aranızdaki iletişimi güçlendirmeyi hedeflemektedir.
 • Kişilik Bozuklukları: Psikolojide 11 tip kişilik bozukluğu bulunmaktadır. Psikologlar öncelikle bu bozukluğun analizini ve tespitini yapmaktadır. Daha sonra uygun terapi yöntemi ile tedavi hedeflenmektedir.
 • Öfke Kontrol Bozukluğu: Bazen yaşadığımız olaylara sinirlenmek gayet normal bir davranıştır. Ancak bu olaylara verdiğimiz tepkiler ve hayatın akışını etkileyen davranışlarda bulunmak hayatınızı derinden etkileyebilir. Öfke kontrol bozukluğu tedavisi mümkün bir psikolojik rahatsızlıktır.
 • Stres: Günümüz dünyasında stres yaşamak normaldir. Ama bu yaşadığımız durum hayatımızı derinden etkilemeye başladıysa ve uzun süredir devam ediyorsa psikolojik destek almanın vakti gelmiş demektedir.

Bununla birlikte lisans ve yüksek lisans eğitimlerinden sonra ruh sağlığı açısından danışlarına daha iyi hizmet vermek ve danışmanlık yapabilmek için aile danışmanlığı , bilişsel davranışçı terapi , oyun terapisi , EMDR , cinsel terapi , aile terapisi gibi bir çok eğitim almaya devam etmektedirler.

Psikolog Hangi Terapi Yöntemlerini Kullanır?

Ankara psikologlar aldıkları eğitimlere göre ve danışanlarının durumuna göre farklı terapi yöntemleri kullanabilmektedir. Bu terapi yöntemleri aşağıdaki gibi olabilir.

Bilişsel davranışçı terapi: Düşünceleri yeniden şekillendirmeye amaçlayan terapi yöntemidir. Danışanların gerçekçi olmayan olumsuz düşüncelerinin yerine gerçekci düşüncelerin kazandırılması hedeflenir.

Cinsel terapi: Kadınlarda ve erkeklerde görülen cinsel işlev bozuklukları psikolojik nedenlerden kaynaklı olabilir. Bu durumda uygulanması uzmanlar tarafından tercih edilen terapi yöntemidir.

İlişki ve çift terapisi: Çiftler arasında yaşanan ilişki ve iletişim problemlerine çözüm üretmek adına kullanılan terapi yöntemidir.

Aile terapisi: Aile bireyleri (Anne-baba-çocuk) arasında yaşanan sorunlarda iletişim ve aile bağları için uygulanan terapi yöntemidir.

Emdr terapisi: Özellikle travma ve travma sonrası stres bozukluğu yaşayan danışanlarda etkin olarak kullanılan duyarsızlaştırma çalışmasıdır.

Oyun terapisi: Çocukların kendilerini ifade etmesi yetişkinlere göre daha zordur. Bu nedenle çocuklarla iletişim kurmak ve kendilerini ifade etmeleri amacı ile uzmanlar tarafından tercih edilen yöntemdir.

Çocuk ve ergen terapisi: Çocukluk ve ergenlik döneminde olan bireyler için kullanılan terapi yöntemidir. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite, oyun terapisi, bilişsel davranışçı terapi, filian terapi, dikkat ve zeka testleri bu alanda uygulanır.

Şema terapi: Kişilerin yaşadıkları şemalar oluşturmasına neden olmaktadır. Çocukluk travmaları, kişilik bozukluklukları , madde kullanım bozuklukları, depresyon ve yeme bozuklukları için kulanılan terapi yöntemidir.

Ankara Psikolog Tavsiye

Ankara Türkiye’nin nüfus bakımın en kalabalık ikinci şehridir ve Türkiye’nin başkentidir. Bu nedenle psikolojik destek almak isteyen insanların çokluğu kadar Ankara psikolog ve Ankara psikolojik danışman sayısıda doğru orantılı olarak fazladır. Ancak bu fazlalık Ankara psikolog tavsiye seçimi yaparken insanların kafasının karışmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle sizlere Ankara psikologlar arasından en iyi uzman seçimi için faydalı olacağını düşündüğümüz dikkat etmeniz gerekenlerin listesini hazırladık.

Ankara En İyi Psikolog Seçimi Nasıl Yapılır?

Konu sağlık olduğunda hepimiz için önemli bi durum haline gelmektedir. Özellikle ruh sağlığı olduğunda yaşanan travmalar, yorgunluklar, özel ve aile ilişkilerimiz devreye girmektedir. Bununla birlikte kendisini psikolog olarak tanıtan ancak diploma sahibi olmayan birçok sahtekar ile karşılaşabilir. Bu nedenle Ankara en iyi psikolog seçimi insanlar için zorlaşmaktadır. Aşağıdaki listeyi dikkatle inceleyin ve yukarıdaki uzmanlardan güvenle randevu alın.

 • Yukarıda bulunan uzmanların diplomaları ekibimiz tarafından teyit edilmiştir. Ancak siz hizmet alan tarafsınız ve diploma kontrolü yapmanızda hiçbir sakınca yoktur. Bu yüzden destek almak istediğiniz uzmanınızın diplomasını kontrol etmeniz en doğal hakkındınız. Ayrıca uzmanınızın diplomasını E-Devlet ile kontrol edebilirsiniz.
 • Destek almak istediğiniz alanda sertifikası olup olmadığını kontrol edin. Aile danışmanlığı, EMDR, cinsel terapi, oyun terapisi, Bilişsel davranışcı terapi gibi alanlardan uzmanınızın Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikası olmalıdır.
 • Psikologlar mesleki olarak akıl vermez, sizi yargılamazlar. Uzmanlar sizin arkadaşınız değildir. Bu nedenle sizinle olan iletişimine dikkat edin.
 • Yukarıda bulunan uzmanların yorumlarını inceleyin. Yorumlar tamamen daha önceki danışanları tarafından yapılmıştır. Platformumuzda sahte yorumlara asla yer verilmemektedir.
 • Randevu almadan önce platformumuz aracılığı ile seçtiğiniz uzman ile ön görüşme sağlayabilirsiniz. Ön görüşme yapmadan randevu almamanızı tavsiye ederiz.
 • Bütçenize en uygun uzmanı seçin. Çünkü terapi süreci uzun sürebilir. Terapileri yarım bırakmamalısınız. Yarım bırakmanız psikolojik olarak negatif yönde sizi etkileyebilir.

Ankara Psikolog Yorumları

Ankara psikolog yorumları uzmanların profillerinde bulunmaktadır. Paltformumuzda bulunan yorumlar tamamen psikologların danışanları tarafından yapılmıştır ve özgündür.

Ankara Klinik Psikolog

Ankara klinik psikolog uzmanları dört yıllık lisans eğitimlerinden sonra üniversitelerin klinik psikoloji yüksek lisans bölümünü tamamlamış psikoloji uzmanlarıdır. Yasalara göre klinik psikolog ünvanını almayan uzmanların terapi yapmaya yetkileri yoktur.

Ankara Uzman Psikolog

Ankara uzman psikolog arayışınız için platformumuzda birçok seçenek bulunmaktadır. Uzmanların profillerinde ünvanları bulunmaktadır. Ünvanlarında uzman ve ya uzman klinik psikolog yazan terapistlerden randevu alabilirsiniz. Ön görüşme ve seans ücretleri hakkında bilgi almak için profillerde yazan numarayı arayınız.

Ankara Psikolog Önerileri

İnsanlar geçmişten bugüne kadar uzman arayışları için yakın çevresine danışmaktadırlar. Ancak artık Doktor Bilgini ailesi olarak bu duruma bir son vermeyi amaçlıyoruz. Ankara psikolog önerileri ve tavsiye arayışında olan insanlar için yukarıda bulunan liste ile destek oluyoruz. Sayfamızın başında bulunan birbirinden iyi uzmanları inceleyin. Profillerinde bulunan danışan yorumlarını inceleyip, randevu al butonundan kolay ve hızlı randevu alın. Detaylı bilgi almak için yine profilde bulunan numara ile iletişime geçin. Çalışma arkadaşlarımız size en iyi hizmeti vermek için gece gündüz yardımcı olacaktır.

Ankara Psikolog Ücretleri ve Fiyatları Ne Kadar?

Ankara psikolog ücretleri ve fiyatları uzmanların ücret politikası ve terapi yöntemine göre değişiklik göstermekle beraber 350 TL ile 900 TL arasında değişiklik göstermektedir. Aile terapisi, oyun terapisi gibi terapi yöntemlerinde seans ücretleri biraz daha artmaktadır. İnsanlarda yanlış bir algı vardır. Bu algı en iyi uzmanın seans ücretlerinin pahalı olmasıdır. En iyi uzman seçiminin seans ücretleri ile hiçbir ilgisi yoktur.

Ankara Psikolog Klinikleri

Ankara psikolog klinikleri bir veya daha fazla uzmandan oluşan terapi merkezleridir. Platformuzmuzda klinik olarak bir çok seçenek bulunamaktadır. Uzmanların profillerinde adres alanında klinikler bulunmaktadır. Yorumları okuyup, kolay randevu alabilirsiniz.

Ankara Özel Psikolog

Ankara özel psikolog arayışında iseniz bu sayfadan tüm uzmanları inceleyebilirsiniz. Devlette çalışan uzmanlar için MHRS ile randevu alabilirsiniz.

Ücretsiz Psikolog Ankara

Ücretsiz psikolog Ankara arayışınız için platformumuzda bulunan uzmanların terapi kalitesi açısından ücretsiz hizmet vermediğini üzülerek bildirmek isteriz.

Psikolog Randevu Ankara

Ankara psikolog randevu almak için uzmanların profillerinde bulunan randevu al butonuna tıklayın. Size ve terapiste uygun tarihi seçin, bilgilerinizi doldurun ve randevu alın. Randevu bilgileriniz size ve uzmana iletilecektir. Randevu iptali ve ya değişikliği için lütfen 24 saat öncesinde bilgilendirin.

 

 

ap servers