facebook piksel
  1. Ana Sayfa
  2. Üzüm Sirkesinin Faydaları
Üzüm Sirkesinin Faydaları

Üzüm Sirkesinin Faydaları

Yapılan araştırmalara göre üzüm sirkesinin faydaları saymakla bitmiyor. Bu sebeple DoktorBilgini.com ailesi olarak sizlere bu içeriği hazırladık. Keyifli okumalar dileriz.

Siyah noktaların, çillerin, sivilcelerin düşmanıdır.

Üzüm seyreltme işleminden sonra, tonik şeklinde kullanabileceğimiz üzüm sirkesi, vücudumuzda istemediğimiz tüm siyah noktalardan, çillerden ve sivilcelerden kurtulmamızı sağlamaktadır. Üzüm sirkesini kullanırken dikkat etmemiz gereken bir husus bulunmaktadır. Aşırı kuru tene sahip insanların üzüm sirkesini vücudu üzerinde kullanması, kullanan kişinin vücuduna çok sert gelebilir ve teninde yanmalar, gerilmeler, hafif zararlar görülebilir.

Ağız içinde oluşan yaralara engel olur

Yemek yerken sürekli rahatsız eden ağız yaralarından kurtulmak için antibakteriyel özelliğe sahip olan sirke, sizi bu kabustan kurtarabilir. Yemeğinizi yedikten sonra dişinizi fırçalayınız. Biraz su ile sirkeyi karıştırınız. Karıştırdıktan sonra oluşan bu karşımı hafif bir şekilde gargara yapınız. Ağız yaranıza ve diş sağlığınıza iyi gelecektir.

Probiyotik bakımından oldukça kuvvetlidir

Probiyotikler, doğal yollardan elde edilebileceği gibi, haplar ile de destekleyici bir şekilde alınabilir. Uzmanların yaptığı araştırmaya göre üzüm sirkesinin, avuç dolusu probiyotik hapından daha etkili olduğu gözlemlenmiştir. Probiyotikler vücudumuzun sisteminde önemli çalışan organlarımızın hastalık durumunu önlemeye çalışır. Ayrıca karında oluşan kabızlık ve ishallik durumlarını da önler. probiyotik

Diş ağrılarına karşı savaş açar

Diş ağrılarınız olduğu durumlarda, doğal bir üzüm sirkesi ile 15-20 sn. gargara yapmak diş sızlamalarınızı, ağrılarınızı büyük oranda geçirecektir.
dis agrisi
Diş ağrısı neden olur

Bağışıklığı destekler

İçerisinde bulundurduğu onlarca vitamin sayesinde bağışıklığımızı destekleyerek soğuk havalar gibi durumlarda hasta olmamızı engelleyici özelliği bulunmaktadır.

Üzüm Sirkesinin Faydaları: Antioksidan deposudur

İnsulin (kan şekeri) seviyesini aşağıya çekerek uzun zaman tok kalmanızı ve kolay kolay acıkmamanızı sağlar.

Baş ağrısını hafifletir

Günlük hayatta çoğumuzun başı ağrır. Başımız ağrıdığında ise haplara sarılırız ancak bu hapların ne kadar güvenilir olduğu, yan etkilerinin neler olduğu konusunda pek fikrimiz olmayabilir. Böyle durumlar olduğunda üzüm sirkesini bir bardak su ile karıştırıp kaynatmaya başladığınızda dumanına doğru yaklaşın ve dumanı içinize içinize çekin. Böylelikle baş ağrınızda ciddi anlamda azalma olduğunu hissedeceksiniz.

Cilt tahrişini durdurur

Eğer ki cildiniz sürekli olarak kaşıntı veya tahriş halinde ise ne sıcak ne soğuk ortası yani ılık bir duş alıp kurulandıktan sonra üzüm sirkesini kaşıntı olan veya tahriş olan yere sürdüğünüz zaman probleminizin ortadan kalktığını göreceksiniz.

Kemiklerin gelişmesine yardım eder

Uzman doktorların araştırması sonucunda içerisinde çokca miktarda mineraller ve vitaminler bulunduran üzüm sirkesinin kemikleri güçlendirdiği kanıtlanmıştır. Gelişim çağında olan çocukların ara ara tüketmesi diyetisyenler tarafından tavsiye edilmektedir.

Selüliti önlemeye yarar

Selüliti önlemeye yarayan kremlerin içine hafif miktarda konulan üzüm sirkesi selülit sıkıntınızdan sizi kurtarır. Masaj şeklinde bu kremi uygulayınız. Etkisini görmek için ise düzenli bir şekilde bu formulü uygulayınız. Selülit ve varis izlerinizin kaybolduğunu görmeye başlayacaksınız. Sağlıklı beslenmek için diyetisyen kontorlü önemlidir. Bu sebeple sizlere illere göre diyetsiyen listelerini oluşturuk. İstanbul diyetisyen , Ankara diyetisyen , İzmir diyetisyen , Bursa diyetisyen , Antalya diyetisyen profillerini inceleyin. Yorumları okuyup, randevu alın.
  • Paylaş:

Yorum Yapın

ap servers