fbpx
  1. Ana Sayfa
  2. Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?
Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Hızlı kilo vermek için yapılması gerekeler herkesin merak ettiği bir konu. Kilo vermek için yanlış beslenme yöntemlerine başvurabiliyor ve sağlığımızı istemeden de kötü etkileyebiliyoruz. Hızlı kilo vermek birçok diyetisyen tarafından önerilmez çünkü verdiğiniz kiloları fazlasıyla geri alabilirsiniz. Verdiğiniz kiloları geri almamak için beslenme alışkanlığınızı değiştirmelisiniz.

Sağlıklı ve Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Kararlı Olmalı ve İstikrarı Korumalısın

Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler listesinin en başında bu yolda kararlı olmanız ve istikrarı korumanız gerekmektedir. İlk başta zor gelse de çok geçmeden vücudunuz da bu duruma alışacaktır.

Nişasta ve Şekerden Artık Uzak Durmalısın

Hayatınızdan nişastayı ve şekeri çıkardığınızda gün içerisinde açlık hissinizin azaldığını fark edecek ve sağlıklı beslenmeye yöneleceksiniz. Bu sayede de daha az kalori alacaksınız. Şeker tüketimi bıraktığımız zaman vücudumuz, gerekli olan enerji yakıtını şekerden değil yağlardan alacaktır ve vücudumuz yağlarımızı hızlı bir şekilde yakmaya başlayacaktır.

Protein ve Sebze Ağırlıklı Beslenmelisin

Günlük besin ihtiyacımızı 3 kaynaktan karşılarız. Bunlar, Yağlar , Karbonhidratlar ve Proteinlerdir. Karbonhidratlar vücudumuz tarafından çok kolay parçalanır ve buda kan şekerimizin yükselmesine neden olur sonucunda açlık hissi ortaya çıkar. Karbonhidrat tüketimimizi kesmeli mümkün değilse en az miktara indirmeliyiz. Karbonhidratların yerine protein içeren besinlere yer vermeliyiz. Protein içeren besinlerin yanına sağlıklı sebzeler eklemeyi ihmal etmemeliyiz. Sebzeler gereksiz kalori almamızı engeller aynı zamanda sağlıklı beslenmemizi sağlar. Protein Kaynakları Kırmızı Et :Kırmızı et  hayvansal besinlerde arasında en fazla proteini içerir. Beyaz Et :Tavuk, hindi ve balık eti Baklagiller Bitkisel protein kaynaklarının en önemlisi fasulye, nohut ve mercimektir. Süt Yumurta Yoğurt Protein Kabak çekirdeği ve badem Sağlıklı ve hızlı kilo vermek için günlük yeterli Protein kaynağı tüketilmelidir. Protein tabağımızın yanına sağlıklı az kalorili sebzelerimizi eklediğimiz zaman hızlı kilo vermek kaçınılmaz olacaktır. Kalorisi Az, Sağlıklı Sebzeler Karnabahar Ispanak Brokoli Ispanak Pazı Marul Domates Lahana

Yağ Tüketimini Sağlıklı Hale Getirmelisiniz

Yemeklerinde işlenmiş yağlar yerine zeytinyağı ve tereyağı tercih etmelisiniz.

Egzersiz Artık Hayatınızın Bir Parçası

Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler listesinin en sonuncusu; Daha sağlıklı bir hayat ve hızlı kilo vermek için sağlıklı beslenmekle beraber spor yapmak çok önemlidir. Düzenli egzersiz yaptığınızda hem birçok hastalığın önüne geçecek hem de yağlarınıza veda edeceksiniz. Kontollü Hızlı ve Sağlıklı Kilo Vermek İçin Diyetisyen Yardımı Almanız Şart. En İyi Diyetisyenleri sizin için sıraladık. İstanbul En İyi Diyetisyen Ankara En İyi Diyetisyen İzmir En İyi Diyetisyen Bursa En İyi Diyetisyen   İnternetten İlaç Satışını Engellemek İçin Şikayet Edin
  • Paylaş:

Yorum Yapın

ap servers