facebook piksel
  1. Ana Sayfa
  2. Çocuklarda En Sık Görülen Ruhsal Bozukluklar Nelerdir?
Çocuklarda En Sık Görülen Ruhsal Bozukluklar Nelerdir?

Çocuklarda En Sık Görülen Ruhsal Bozukluklar Nelerdir?

Günlük hayatta hepimiz defalarca zorluklarla karşılaşıyor, kendimizi sinirli ya da üzgün hissedebiliyoruz. Bu ruhsal bozukluklar ile biz yetişkinler başa çıkamazken çocukların ruhsal durumunu siz düşünün. Çocukların yaşadığı ruhsal bozukluklar, çocuklarında günlük hayatını kötü şekilde etkiliyor. Bu durumun en kötü yanı ise, çocuklar ruhsal bozukluklarını çok iyi saklıyor ya da anne ve babalar kendi yaşadıkları hayat zorluklarının getirdiği ruhsal bozukluklar yüzünden çocukların ruhsal bozukluklarını göremeyebiliyorlar.

Sık Görülen Ruhsal Bozukluklar

Depresyon tedavi edilebilir bir beyin hatalığıdır. Depresyonda olan bir kişinin, duygu, davranış ve düşüncelerinde günlük hayatını etkileyecek düzeyde bozulmalar görülür.
Depresyon hastası insanlar haftalarca süren ruhsal bozukluklar yaşayabilir.
Depresyon tanısı için kesinlikle uzmana  başvurulması gerekmektedir.
Şehrinizdeki en iyi psikoloğa ulaşmak için www.doktorbilgini.com sitesini ziyaret edip ücretsiz randevu alabilirsiniz. Şehrinize göre psikolog seçimi yapmak için örneğin, İstanbul psikolog ankara psikolog , izmir psikolog , bursa psikolog aramalarını yapabilirsiniz.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Çocuklarda  Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu gününüzde en çok görülen çocuklarda  ruhsal bozukluktur. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite çocuklarda tedavi edilebilen bir hastalık olmasının yanında kesinlikle bir uzmana gidilmesi gerekmektedir.
Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu için doktorbilgini.com sitesini ziyaret edip şehrinizdeki tüm doktorları inceleyebilirizsiniz. Örneğin; İstanbul psikiyatrist , İstanbul psikolog , Ankara psikiyatri, ankara psikolog , izmir psikiyatrist , izmir psikolog ,bursa psikiyatri, bursa psikolog aramalarını doktorbilgini.com sitesinden yapabilir online psikolog yada online pskiyatrist randevusu alabilirsiniz.

Sosyal Kaygı Bozukluğu

Çocuklarda sosyal kaygı bozukluğu çocukların sosyal çevrede reddedilme korkusundan kaynaklanır. Çocuklar çevrelerindeki insanlara rezil olma, onlar tarafından beğenilme endişesi ile Sosyal kaygı bozukluğu yaşar. Bu endişeler tedavi edilmezse çocuklar arkadaş edinmekte zorlanır. Sosyal kaygı Bozukluğu çocuğun kendi benliğini bulmasını engeller ve çocuklarda sosyal kaygı bozukluğu problemi çözülmediği zaman çocuk kendine olan saygısını yani öz benliğini  kaybeder. Çocuklarda sosyal kaygı bozukluğu ilaç tedavisi ve psikoterapi ile tedavi edilebilir. Türkiye’nin en iyi terapist, psikolog ve psikiyatristleri için doktorbilgini.com internet sitesini ziyaret edebilir, online psikolog , psikiyatrist, terapist randevusu oluşturabilirsiniz.

Çocuklarda Ruhsal Bozuklukların Belirtileri

Her hastalığın belirtisi olduğu gibi, ruhsal bozukluklarında belirtileri vardır.

Uyku bozuklukları
Huzursuz hissetmek
Sürekli yorgunluk
Uzun süren
Öfke İştahsızlık Nedeni belli olmayan vücut ağrıları
Okula gitme isteğinin bitmesi
Zevk aldığı şeyleri yapmak istememek
Dikkatsizlik ve Unutkanlık

Ruhsal Bozukluk Yaşayan Çocuğa Nasıl Yardım Edersiniz?

Çocuğunuzun Ruhsal Bozukluk belirtileri yaşadığını düşünüyorsanız bir uzmandan yardımcı almalısınız. Şehrinizin en iyi uzmanları için doktorbilgini.com internet sitesini ziyaret edip örneğin, İstanbul psikiyatrist, İstanbul psikolog, ankara psikolog, ankara psikiyatrist, izmir psikiyatrist, izmir psikolog , bursa psikiyatrist bursa psikolog kelimelerini doktor bilgini arama motoruna yazabilirsiniz.

Ruhsal Bozukluk yaşayan çocuk ile iletişime açık bir şekilde düzenli zaman geçirilmeli
Hayatına çok müdahale etmeden uzaktan izlenerek kontrol edilmeli
Sosyal aktivitelere yönlendirmek
Çocuğunuza koşulsuz sevildiğini ve güven duygusunu hissettirmek

Ruhsal Bozukluk Tedavi Yöntemleri

Ruhsal bozukluklar tedavi edilebilir bir hastalıktır. En iyi ruhsal bozukluk tedavi yöntemleri;
Psikiyatrist kontrolünde ilaç tedavisi ve düzenli psikolog ziyaretleri
Uzman kontrolünde belirlenen terapi yöntemleri

  • Paylaş:

Yorum Yapın

ap servers