facebook piksel
 1. Ana Sayfa
 2. Ereksiyon Sorunlarında P Shot Tedavisi Nedir?
Ereksiyon Sorunlarında P Shot Tedavisi Nedir?

Ereksiyon Sorunlarında P Shot Tedavisi Nedir?

Erkeklerde görülen en büyük cinsel sorunlardan biri ereksiyon bozuklukları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durum günlük yaşantıya çok fazla etki etmese de cinsel yaşamda ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olur. P shot ereksiyon sorunlarının ortadan kaldırılması için kullanılan uygulamalardan biridir.

Erektil disfonksiyonu durumları genelde şeker hastalığı, prostat hastalığı, erkeklerde hareketsizlik, çalışma yaşamının yoğun olması gibi durumların sonucunda daha fazla kendini göstermektedir. Bu cinsel yaşamda erkekler için önemli bir konudur. Yani erektil disfonksiyonu yaşayan erkekler aynı zamanda günlük yaşamda stres, kaygı ve öz güven eksikliği gibi pek çok sorunla karşılaşmaktadır.

P Shot Nedir?

Tam olarak priapus shot olarak bilinen p shot, ereksiyon sorunlarını ortadan kalkmasına fayda sağlayan bir uygulamadır. Cinsel işlev bozukluklarında  kullanılan bu uygulama kişinin kendi kanından elde edilen trombosit bakımından zengin olan plazmalardan faydalanmaktadır. Penis bölgesindeki eğrilik dahil daha pek çok sorunun ortadan kalkmasına fayda sağlar. P shot nedir? Diye sorulacak olursa, kişinin kendi kanı ile penis bölgesinin tedavi edilmesinde rol oynayan bir destektir diyebiliriz. Priapus shot uygulaması yapıldıktan sonra ne gibi değişiklikler görülür?

p shot nedir

      • Penis bölgesindeki kan akışının hızlanmasını sağlar. Penis bölgesindeki kan akışı ne kadar hızlı olursa bir o kadar sertleşme sorunu ortadan kalkar. Uygulama sonra kan akışında düzelmeler meydana gelecektir.
      • Cinsel deneyimde artış sağlar. Erkeklere uygulandıktan sonra, daha fazla cinsel deneyim yaşamaları söz konusu olur.
      • Penis bölgesindeki duyarlılık derecesi artar. Bu bölgede duyarlılık azaldıkça erken boşalma veya erektil disfonksiyonu sorunları görülür. P shot uyulandıktan sonra ise tüm bu sorunların ortadan kalkmasına destek olur. Daha sık ereksiyon olma, durumları ortaya çıkar. Erkeklerde görülen az ereksiyon olma sorunu bu uygulama sayesinde ortadan kalkmasına yardımcı olur.
      • Penis bölgesinin düzelmesi sonucuna ulaşılır. Bu durum hem estetik açıdan hem de daha iyi bir cinsel deneyim açısından önemlidir.
      • Peniste meydana gelen ağrı ve acıyı ortadan kaldırır.
      • Daha güçlü ve daha sağlıklı penis sağlamaktadır.
      • Erkeklerin öz güveninin tekrar kazanmalarını sağlar.

Görüldüğü üzere pek çok konuda p shot fayda sağlamaktadır. Özellikle kronik hastalıkları nedeni ile erektil disfonksiyonu yaşayan kişiler için ideal uygulamalardan biridir.

Yapılan araştırmaya göre erektil disfonksiyon rahatsızlığının 2025 yılında Dünya Çapında 322 Milyon erkekte görülmesi bekleniyor.

Bununla birlikte Amerika’da bulunan cinsel tıp dergisinde ereksiyon sorunu yaşayan erkeklerde %29’luk bir remisyon görüldü.

P Shot Tedavisi Nedir?

PRP tedavisi hem güvenli hem de kolay bir yöntemdir. P shot uygulaması sayesinde sadece ülkemizde değil diğer ülkelerde de erkekler artık daha öz güvenli ve daha mutlu bir yaşam tarzına kavuşmaktadır. Hal böyle olunca en çok merak edilen konu tedavi sürecidir. Üç aşama şeklinde ilerler. 

Tedaviden Önce

İlk olarak priapus shot tedavisine karar vermeniz gerekir. Doğru bir doktor ve klinik araştırması yaptıktan sonra bir muayene süreci başlar. Muayene ise yaklaşık yarım saat kadar sürmektedir. Muayene ile uzmanlar, penisteki sorunların ne olduğunu anlayarak, doğru bir tedavi için zemin oluşturmaktadır.

Doktor yaptığını muayene sonunda eğer PRP uygulamaya karar verirse bunu sizinle paylaşacaktır. Tedavi için bir gün belirlenir. Bu süreçte erkekler için diyet listeleri hazırlanır. Doğru beslenme kan plazmaları üzerinde etkilidir. Yani plazmalar hızlı bir şekilde değiştiği için enjeksiyona uygun halde olmaları beklenir. Bu sayede tedavi daha başarılı bir şekilde sonuçlanır.

Tedavi Günü Yapılanlar

Doktorun verdiği diyet listesini uyguladıktan sonra artık tedaviye hazır hale gelmiş olacaksınız. Tedaviden sonra mutlaka kişilerin yanında refakatçilerinin olması önerilir. Öte yandan erkekler için rahat giysiler giymeleri doktorlar tarafından önerilmektedir.

Tedavi aşamasında penis bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur. Tamamen uyuşan bölgeye doktor  birkaç kere enjeksiyon uygular.  Tedavi yarım saatlik seanslarla erkeklere uygulanmaktadır. Doktor, kaç kür uygulanması gerektiğini ilk olarak tespit eder. Bu yönde kaç kür uygulanması gerekiyorsa buna yönelik işlem yapılır. Penis bölgesinin her iki tarafına da enjekte edilmesi, tedavinin daha başarılı olmasına fayda sağlayacaktır. Esasen zor bir tedavi değildir. Erkeklerden alınan kan yine penis bölgesine enjekte edilir. Uygulama 6 seans halinde haftada 5 ila 7 gün yapılır. Bunun yanında kanlandırma artııcı fitoterapik ürünler de kullanılır.

Tedaviden Sonra

Tedaviden sonra rutin doktor kontrolleri yapılır. Akabinde işlemin tam olarak işe yarayıp yaramadığına bakılır. Eğer enjekte işlemleri tam olarak fayda sağlamamış ise o halde doktor tarafından bir kez daha uygulanması tavsiye edilir. P shot tedavisinden yaklaşık 4 saat sonra cinsel aktiviteye başlanabilir.

P Shot Hangi Durumlarda Yapılır?

P shot uygulaması ülkemizde ve diğer ülkelerde de artışını sürdürmektedir. Kolay, hızlı ve acısız bir yöntem olduğu için artık erkeklerin yeni kurtarıcısı olarak görülmektedir. Diğer ilaç tedavilerine göre daha kısa sürede sonuçlanır. Örneğin ilaç tedavileri en az 3 ay gibi sürebildiği gibi p shot tedavisi 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.

P shot hangi durumlarda uygulanır? Sorusunun yanıtına bakacak olursak:

 • Cinsel performans bozukluklarını gidermek isteyen kişiler için uygulanır.
 • Penis eğriliği veya penisteki estetik görüntü bozukluğunda uygulanan bir tedavi yöntemidir.
 • Cinsel yaşamda hiçbir sorunu olmasa da daha iyi bir cinsellik düşünen erkekler için uygulanan bir tedavi yöntemidir.
 • Mevcut hastalıkların penis bölgesine zarar vermesi durumunda doktor tavsiyesi ile yapılan bir işlemdir.

Bu tür bir tedavi sonrasında kişiler kendilerini hem fiziksel manada hem de psikolojik anlamda çok daha iyi hissedecektir.

PRP Uygulamasındaki Kazanımlar

PRP doğrudan penise uygulandığı için bu bölgedeki birtakım sorunların ortadan kalkmasını sağlayabilmektedir. Penise uygulandıktan sonra, bölgedeki hücrelerin yenilenip, canlanmasını sağlar. Bu da başta ereksiyon sorunlarının ortadan kalkmasına fayda sağlarken daha uzun süreli ve daha aktif bir cinsel birlikteliğin kapılarını da açmaktadır. Bu nedenle sadece penis bölgesinde sorun yaşayan kişiler değil, aynı zamanda daha etkili ve daha uzun süreli cinsel birliktelik yaşamak isteyen kişilere de uygulanmaktadır.

Yazar: Op Dr Muharrem Murat Yıldız

Araştırma Kaynak: Dünya çapında ereksiyon sorunlarının yaygınlığı.

 • Paylaş:

Yorum Yapın

ap servers