facebook piksel
  1. Ana Sayfa
  2. Kanal Tedavisi Sonrası Ağrı Olur mu?
Kanal Tedavisi Sonrası Ağrı Olur mu?

Kanal Tedavisi Sonrası Ağrı Olur mu?

Kanal tedavisi sonrası ağrı olur mu ? sorusu kanal tedavisini gerçekleştirecek olan kişilerin gündeminde yer almaktadır. Bu tedavide diş ağrısının görülmesi, tedavinin bir parçasıdır ve oluşan bu diş ağrısı tedavi ile ilgili bir sıkıntı olduğunu göstermez. Sinir yapısının alınması ile birlikte ağrıların son bulması hedeflenir. Bu sinirlerin alınması ile birlikte, çevre dokularda da söz konusu ağrılar oluşabilir. Ağırının şiddeti orta seviyelerde gerçekleşir ve kanal tedavisi sonrası şiddetli ağrı söz konusu ise, tedaviyi gerçekleştiren doktor ile tekrardan iletişim kurmanız gereklidir.

Kanal Tedavisi Sonrası Ağrı Kaç Gün Sürer?

Bu durum aslında değişkenlik gösterir. Bazı kimselerin tedavi sonrasında diş ağrısı çekmediği görülürken, bazılarının ise şiddetli ağrılar yaşadığı gözlemlenmektedir. Kanal tedavisi sonrası ağrı ortalama 7 günlük dilim içerisinde azalarak kaybolacaktır.  Eğer ağrı 1 haftalık süre içerisinde kaybolmaz ise, doktorunuz ile acil bir iletişim kurmanız tavsiye edilir. Nitekim bu süreçte, söz konusu ağrılar için yeni bir tedavinin başlaması gerekebilir. Bu süreçte en önemli husus, doktor tarafından verilen ilaçların eksiksiz ve zamanında kullanılmasıdır.

Kanal Tedavisi Sonrası Diş Üstüne Basamama

Kanal tedavisi sonrası diş üstüne basamama problemi bu tedaviyi olan kişilerin genellikle yaşayacağı türden bir problemdir. Dişin iltihaplı olması sonucunda diş üstüne basamama olabileceği gibi, kanal tedavisi sonrasında iyileşme süreci de bu probleme neden olabilir. Nitekim, sinirlerin alınması sonucunda yara meydana gelmesi normal bir durumdur ve bu durum da diş üstüne basamama nedenleri arasındadır. Bu problemin sona ermesi için geçmesi gereken süre dişten dişe değişmektedir. Ortalama 1 haftalık süreçte bu sorun ortadan kalksa da, bazen bu süre daha da uzayabilmektedir. Böyle bir durumda da doktorunuza mutlaka bu sorun hakkında bilgi vermelisiniz.

İlgili yazı: Başarısız kanal tedavisi belirtileri

Kanal Tedavisi Sonrası Şişlik

Kanal tedavisi sonrası şişlik neden olur ? sorusunun hastalarca araştırıldığını görmekteyiz. Bazı hastalarda kronik enfeksiyon söz konusu olabilmektedir ve tedavinin başlaması ile birlikte bu enfeksiyon ortaya çıkabilmekte ve şişliğe neden olabilmektedir. Bu pansuman ile çözülebilir basit bir sorundur. Tedavi esnasında gerçekleşir. Eğer kanal tedavisinden sonra şişlik oluşması var ise, bu durum enfeksiyonun en iyi şekilde temizlenmediğinin göstergesi olabilir. Aynı zamanda kanal tedavisinin iyi bir şekilde yapılmaması sonucunda da şişlik meydana gelebilmektedir. Bu yüzden kanal tedavisinde en iyi doktor ile çalışmanız gerekmektedir. Sizlere bu konuda önerebileceğimiz en iyi diş hekimleri aşağıdaki gibidir.

İzmir diş hekimi

Ankara diş hekimi

İstanbul diş hekimi

Antalya diş hekimi

Bursa diş hekimi

  • Paylaş:

Yorum Yapın

ap servers