facebook piksel
  1. Ana Sayfa
  2. G Noktası Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır?
G Noktası Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır?

G Noktası Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır?

 Kadınlarda G noktası büyütme işlemi Dünya’da ilk kez Amerika Birleşik Devletleri ‘nde cinsel hazzı artırmak için uygulanmıştır.  Ülkemizde G Spot Büyütme İşlemi kadınlarda psikolojik olmayan yani bedensel cinsel sorunlar için tıbbi müdahale olarak yapılmaktadır. Jinekologlara ve bazı terapistlere göre Kadınlarda G Noktası var ama Embriyoloji ve Fizyoloji uzmanları göre G Noktası bulunamıyor. İlk olarak 1950 yılında Dr.  Grafenberg G Noktasından bahsetmiştir. Grafenberg ilk bahseden kişi olduğu için bu bölgeye onun adı ‘’ Granfenberg Noktası ‘’verilmiştir. G Spot bir mit olabilir.  Sebebi ise her kadında farklılık göstermektedir. G Noktasını araştıran bazı araştırmacılar G noktasını bulamıyorlar. Bu konuda yıllardır araştırmalar ve tartışmalar devam etmektedir.

G Noktası Nedir?

G noktası (G Spot ) ilk olarak 1950 yılında Jinekolog Dr. Grafenberg ‘in araştırmaları sonucunda tarif edilmiştir. Bazı Bilim İnsanlarına göre cinsel ilişkide yaşanan organzmda  G Noktasının önemi büyüktür. G Noktası aslında bir nokta değil , Skene Bezleri adı verilen salgı bezlerinin yoğunlaştığı bölgeye denmektedir. İngilizce ‘de G Noktası’nın karşılığı G Spot olarak geçmektedir.

Kadınlarda G Noktası Nerede Bulunur?

Kadınlarda G Noktası nerede ; vajinanın 4-5 cm içeride üst tarafta bulunan bir bölgedir. G Shot Bölgesi kalın ama dokunulduğunda hassas ve daha çok haz vermektedir. Kadınlarda G Noktası idrar hissi varken daha çok belirginleşir.

G Noktası Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır?

G Noktası Büyütme İşlemi ; kadınlarda cinsel hazzı artırmak ve kadınlarda cinsel problemleri çözmek için yapılan kolay bir işlemdir. İşlem sırasında bölgenin tespiti çok önemli olmakla beraber yaklaşık 15 dakika sürmektedir. G Noktası Büyüme İşlemi lokal anastezi ile yapılmaktadır ve hastalar hiçbir ağrı hissetmezler. G Spot Büyütme İşlemi ‘nde dolgu, hyraluronik asit ya da yağ enjeksiyonu işlemleri kullanılabilmektedir. İşlem sonrasında hasta hemen normal hayatına dönebilmektedir.

İşlem Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

G Noktası Büyütme İşlemi yaklaşık olarak 4-5 ay kalıcılığını korumaktadır. İşlemin tekrar yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. İşlem yağ enjeksiyonu ile yapılırsa daha kalıcı olabilmektedir. İstanbul En İyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Randevusu Ankara En İyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Randevusu İzmir En İyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Randevusu
  • Paylaş:

Yorum Yapın

ap servers