facebook piksel
 1. Ana Sayfa
 2. Diş Taşı Temizliği Antalya

Diş Taşı Temizliği Antalya

2756 adet

Diş Taşı Temizliği Antalya

bulundu. İnsanların dişlerinin yüzeylerinde, dişlerinin aralarında ve diş ile diş eti arasında dental plak birikimleri görülebilmektedir. Dental plak, düzenli olarak biriken bakteri tabakasıdır. Bu tabaka diş eti rahatsızlarının ve diş çürüklerinin oluşumunun ana etkenidir. Ayrıca dental plağı oluşturan bakteriler diş etinin etrafındaki kemiğin erimesine de neden olmaktadır.  Antalya diş taşı temizliği, ilimizde ağız içi bakım tedavisinde ilk sırayı almaktadır. İlk oluşan dental plaklar yumuşak ve saydam yapıdadır. Bu dental plak zamanla sertleşerek diş taşına dönüşmektedir. Bu evrede bakterilerin tutunma yüzeyi arttığı için etki oranları da paralel olarak artmaktadır. Bu gibi durumlarda Antalya diş taşı temizletme fiyatları öğrenilerek tedaviye kısa sürede başlanılmalıdır. Bu işlemler için internette diş taşı temizliği Antalya şeklinde tarama yapmak yeterli olacaktır. Dental plak oluşumu engellenememektedir. Ancak her gün yapılacak düzenli fırçalamalar sayesinde dental plağın zarar verme etkisi azaltılabilmektedir. Fırçanın giremediği bölgeler de mutlaka diş ipi ile diş temizliği yapılmalıdır.

Antalya Diş Taşı Temizliği

            Dental plakların sertleşmesiyle oluşan diş taşları diş eti iltihabı ve diş eti çekilmelerine neden olabilmektedir. Ayrıca diş taşları kötü bir görüntüde oluşturmaktadırlar. Antalya diş taşı temizliği yapan hekimler bu iki hastalığın adını vurgulamışlardır. Diş taşları sarı, kahverengi, siyah gibi farklı renklerde olabilmektedir. Diş taşı oluşumunda ağız içinde kalan besin artıkları ile tükürük yapısı da etkili olmaktadır. Ayrıca çay, kahve ve sigara tüketiminin aşırı olması da diş taşı oluşumunu hızlandırmaktadır. Bu yüzden ilk adım olarak ağız hijyenine önem vermek gerekmektedir. Dişlerin düzenli olarak fırçalanması, diş ipi ve gargara kullanımı diş taşı oluşumunun önüne geçecektir. Daha detaylı bilgi için internette diş taşı temizliği Antalya araması yapmak yeterli olacaktır. Bu taramada Antalya diş taşı temizleme fiyatları da öğrenilebilecektir. Her ne kadar ağız hijyenine dikkat etsek de diş taşı oluşumu engellenememektedir. Bu nedenle Antalya diş taşı temizliği yapan kliniklere başvurarak temizletme konusunda yardım almak gerekmektedir. Tedavi sonrasında da her altı ayda bir muayene olunarak diş sağlığı kontrol altında tutulmalıdır. Memnuniyetler, web tarayıcılarında çıkan platformlarda mutlaka ifade edilmelidir. Bu yapılan işlem bu konuda desteğe veya bilgiye ihtiyacı olan insanlara yol gösterecektir. Özelliklede Antalya diş taşı temizleme fiyatlarını merak eden hastalar için bir yardım eli olacaktır.

Diş Taşı Temizliği Antalya

            Bilindiği üzere diş taşları diş eti rahatsızlıklarına ve diş eti çekilmesine olmaktadır. Ancak diş taşlarının zararları sadece bunlarla da sınırlı değildir. En önemli zararlarından bir tanesi de diş kaybına neden olmasıdır. Yine diş kaybı da çene kemiğinin erimesine neden olmaktadır. Görüldüğü üzere diş taşlarının direk olduğu gibi indirek zararları da bulunmaktadır. Antalya diş taşı temizliği uzmanları da diş kaybı olmadan tedavi olunması gerektiğini söylemektedirler. Diş taşı oluşumunun bir diğer yan etkisi de ağız kokusudur. Bir çok kişi ağız kokusundan muzdarip durumdadır. Ayrıca ağız kokusu çürük ve kırık diş, hatalı dolgular ile hatalı protez uygulamalarından da kaynaklanabilmektedir. Bu yüzden ağız kokusu mevcut ise mutlaka diş taşı temizliği Antalya taraması yapılarak hekime gidilmelidir. Diş taşı temizliğinin planlamasında, hastanın diş taşlarının büyüklüğü ve diş eti rahatsızlığının olup olmaması etkilidir. Eğer hastanın ileri derecede diş eti rahatsızlığı bulunmuyorsa tedaviye başlanılabilmektedir. Antalya diş taşı temizletme fiyatları araştırılarak uygun hekim bulunabilmektedir. Diş taşı temizleme işleminde ilk adım diş taşı kazıma işlemidir. Diş taşı kazıma işlemine detertraj adı verilmektedir. Kavitron adı verilen ultrasonik cihazlar yardımıyla yapılan bu işlem yaklaşık olarak otuz-kırk beş dakika arasında sürmektedir. Ultrasonik cihazlar, kullanımlarının kolay olması ve daha az zaman almaları nedeniyler tercih edilmektedirler. Antalya diş taşı temizliği ile ilgilenen doktorlarda ileri teknoloji cihazlar kullanmaktadırlar. Kavitron cihazının ucu 25000-45000 devirlik frekanslarda titreşim sağlayarak diş taşlarının kırılıp parçalanmalarını sağlarlar. İşlem sırasında oluşan ısıyı egale etmek içinde eş zamanlı olarak su fışkırtmaktadır. Diş taşı temizliği Antalya yorum ve tavsiyelerinde bu işlemi yapan hekimler tespit edilebilmektedir.

Diş Taşı Temizliği Sonrası

Polisaj olarak adlandırılan bu aşamada parlatma ve lekelenmelerin giderilmesi çalışmaları yapılır. Ayrıca parlatma aşamasında kalmış olan plaklarda temizlenmektedir. Bu işlem güzel bir diş görünümü kazandırmaktadır. Antalya diş taşı temizletme fiyatlarına bakıldığında bu işlemler için homojen fiyat dağılımı olduğu görülecektir. İnsanların aklında diş beyazlatma işlemleri diş minesine zarar verir mi? gibi sorular bulunabilmektedir. En iyi cevap, doktorların işlemi yapması durumunda hiçbir sorun olmayacağıdır. Uzman doktorların işlemi gerçekleştirmeleri durumunda acı veren bir işlem olmaktan da çıkacaktır. Diş taşı temizleme işlemi ufak sızlamaların dışında herhangi bir acı vermemektedir. İleri seviyedeki hastalarda bu işlem anestezi altında yapılmaktadır. Detaylı bilgi diş taşı temizliği Antalya ile ilgili sayfalardan da alınabilmektedir. Bazı insanlar diş taşı temizliği ile diş beyazlatma işlemlerini karıştırabilmektedirler. Bu konuya değinecek olursak diş taşı temizliğinde, dental plaklar temizlenmektedir. Ancak diş beyazlatma işleminde ise, beyazlatma jeli kullanılarak diş rengi altı-yedi ton açılmaktadır. Yine diş beyazlatma işleminden önce varsa plak temizliği yapılmaktadır. Antalya diş taşı temizliği başlıklı taramalar yapılarak detaylı bilgi öğrenilebilmektedir. Teknoloji platformlarından Antalya diş taşı temizletme fiyatlarıyla birlikte diş beyazlatma fiyatları da öğrenilebilmektedir.

Antalya Diş Taşı Temizletme Fiyatları

            Antalya diş taşı beyazlatma fiyatları, diş taşının yoğunluğuna, ağız içinin sağlık durumuna ve doktorun uzmanlığına göre farklılık göstermektedir. Yani ağız içi rahatsızlığı olmayan sadece diş taşı temizliği yaptıracak hasta için fiyatlar daha düşük olmaktadır. Ancak diş eti veya diş problemi olan hastalarda tedavi uzayacağı için fiyatlar daha yüksek olabilmektedir. Ayrıca hasta,  Antalya diş taşı temizliği yapan doktorlardan diş beyazlatma işlemi de isteyebilmektedir. Buda ek maliyet olarak Antalya diş taşı temizletme fiyatlarını arttıracaktır. Sonuç olarak diş taşı temizliğinde Antalya hastalar için çok sayıda tercih şansı sunmaktadır.

Diş Taşı temizliği Yapıldıktan Sonra Neler yapılmalı?

Diş taşı temizliği yapıldıktan sonra diş etlerinde birkaç gün sıcak ve soğuk hassasiyeti görülebilmektedir. Dişlerimizi düzenli olarak günde iki kez fırçalamak diş hijyeninin korunmasında oldukça önemlidir. Dişleri düzenli fırçalamak ağızda oluşan plakların sertleşmesini önlemektedir. Düzensiz fırçalama alışkanlıkları ağız hijyeni konusunda hiçbir işe yaramamaktadır. Diş fırçası seçiminde ise öncelikle elektirikli diş fırçaları tercih edilmelidir. Çünkü elektirikli diş fırçaları diş temizliğinde normal fırçalara oranla daha etkilidirler.Diş taşı temizliğinden sonra dişler arasında normal aralıklar hissedilebilmektedir. Bu konuda Antalya diş taşı temizliği yapan doktorlar tedavi sonrası gerekli bilgilendirmeyi yapacaklardır. Diş taşı temizliğinden sonra koruyucu yöntemler devreye girmektedir Diş macunu seçimi de ağız hijyeni açısından önemlidir. diş tacı giderici diş macunları tercih edilmelidir. Çünkü bu diş macunları florür içerdikleri için mikropları öldürmektedirler. Ağızda mikrop oluşmaması da ağız ve diş sağlığına pozitif yönde katkı sağlayacaktır. Diş ipi kullanımı da ağız hijyeni açısından önemlidir. Dişlerin fırçalarla ulaşılamayan kısımları diş ipi kullanılarak temizlenmektedir. Düzenli diş ipi kullanımı plak oluşumunu azaltmaktadır. Diş taşı temizliği Antalya konulu aramalarla ağız hijyeni koruyuculuğu hakkında bilgi alınabilir.   Ayrıca; Antalya Diş Hekimi arayışlarınız için de Antalya’daki diş hekimleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Dt Alpaslan Burak Zorlu Dt Alpaslan Burak Zorlu

Dt Alpaslan Burak Zorlu

 • (0 yorum)
Dr Dt Onur Ademhan Dr Dt Onur Ademhan

Dr Dt Onur Ademhan

 • (0 yorum)
Dt Nevzat Ballıpınar Dt Nevzat Ballıpınar

Dt Nevzat Ballıpınar

 • (0 yorum)
Dr Dt Emre Öztürk Dr Dt Emre Öztürk

Dr Dt Emre Öztürk

 • (0 yorum)
Dt Barbaros Baran Dt Barbaros Baran

Dt Barbaros Baran

 • (0 yorum)
Dt Levent Avadan Dt Levent Avadan

Dt Levent Avadan

 • (0 yorum)
Psikolog Kübra Uğurlu Psikolog Kübra Uğurlu

Psikolog Kübra Uğurlu

 • (4 yorum)
 • Çağlayan Mah. Fener Cd. Zara Apartmanı, No: 1 K:2 D:4 Muratpaşa/ANTALYA
Uzm Dt Fevzi Büyükgebiz Uzm Dt Fevzi Büyükgebiz

Uzm Dt Fevzi Büyükgebiz

 • (0 yorum)
Dr Dt Cengiz Gadimli Dr Dt Cengiz Gadimli

Dr Dt Cengiz Gadimli

 • (0 yorum)
Dt Süleyman Mert Dt Süleyman Mert

Dt Süleyman Mert

 • (0 yorum)

ap servers