facebook piksel
  1. Ana Sayfa
  2. Biten Evlilik Belirtileri Nelerdir?
Biten Evlilik Belirtileri Nelerdir?

Biten Evlilik Belirtileri Nelerdir?

Psikolog Mehlika Zeynep Yurt yorumlar randevu
Psk Dan Mehlika Zeynep Yurt
Her evlilik güzel hayallerle başlar. Neredeyse herkes sonsuza kadar birlikte olacağına inandığı kişiyle hayatını birleştirir. Ama bazen her şey yolunda gitmez. Evliliğinizdeki sorunlar baş edemeyeceğiniz derecede arttıysa ve çözümsüz kaldığınızı hissediyorsanız alarm zilleri çalıyor demektir. Bazen birliktelikler farkında olmadan sona gelir. Çiftler geriye dönüp baktığında çok geç kaldıklarını hissedebilirler. Artık ortak bir nokta da kalmamıştır. Şimdi biten evlilik belirtilerinden bazılarına bakacağız.

Eşiniz sizi artık dinlemiyorsa

evliliği bitiren nedenler Duygu düşüncelerinizi paylaşamadığınız bir ilişki sizi gerçekten de kötü hissettirir. Bazı durumlarda çiftler birbirlerinin yüzüne bakmayı dahi bırakabilmektedir. Böyle bir durumu yaşıyorsanız sona yaklaşmış olabilirsiniz.

Eşiniz tarafından arzulandığınızı hissetmiyorsanız

biten evlilik belitileri, arzulanmamak Cinsel birlikteliğin sıklığı ve kalitesi ilişkiniz hakkında çok fazla bilgi verir. Sadece cinsel değil duygusal anlamda da arzulanmadığınızı hissetmeniz biten evlilik belirtilerinden bir tanesidir.

Eşiniz işinden, arkadaşlarından, kendi orijin ailesinden zaman bulamıyorsa

evliliği bitiren nedenler Bazı çiftler birbirlerine zaman ayırmakta güçlük çeker. Bu aşırıya kaçtığında yani birbirinize hiç zaman ayırmadığınızda yine sona yaklaşmış olabilirsiniz. Zamanla birbirinizden soğur, birbirinizde neleri sevip sevmediğinizi unutabilirsiniz. Eşiniz size hiç vakit ayırmıyorsa iki yabancıya dönüşmeniz an meselesi.

Birbirinizi Çok Fazla Eleştiriyorsanız

biten evlilik belirtileri, eleştirmek Sizin yaptığınız ya da eşinizin yaptığı hatalar çok büyük görünüyor ve birbirinize yaptığınız iyilikler çok küçük görünüyorsa eleştirel bir tavra sahip olduğunuzu düşünebiliriz. Artık tolerans kalmamıştır. Öfke patlamaları görürüz. Hatta bazı durumlarda çiftler birbirlerine öfke bile duymazlar. Çünkü aralarındaki her şey bitmiştir.

Fiziksel, Cinsel, Duygusal, Ekonomik Şiddet Varsa

evliliği bitiren nedenler, şiddet Bazı çiftler şiddeti normalleştirir. Bunun birçok sebebi olmakla birlikte sonuç aynıdır: Kişiler ilişki içinde çok değersiz hisseder ve gerçekten değersizleşir! Bu tip durumlarda aradaki buzları eritmek hiç de kolay değil. Geçmişi kabullenmek ve unutmak birçok kişi için çok zordur. Ancak şiddet normal görülse bile, belli bir seviyeye geldiğinde ilişki bitmeye mahkumdur.

Özel günlerinizi kutlamıyor hatta hiç hatırlamıyorsanızbiten evlilik belirtileri, özel günleri kutlamamak

Sağlıklı ilişkilerde özel günler yıllar geçse dahi kutlanıyor. En önemli günleri unutmanız evliliğinizde büyük çatırdamaların olduğu anlamına gelir.

Eşiniz geleceğe dair planlarına sizi dahil etmiyorsa

evliliği bitiren nedenler, gelecek planlarına dahil etmeme Eşiniz, birçok konuda bireysel düşünebilmektedir ve tek başına yaşıyor gibi davranışlar sergileyebilmektedir. Artık hayatımda bir anlama sahip değilsin mesajını veriyordur. Yukarıdaki biten evlilik belirtileri yaşanmasına rağmen evlilik bitmeye mahkum mudur? Açıkçası boşanma gerçekleşene kadar her birliktelik için umut vardır. Öncelikle eşler birbirlerinden ne kadar çok uzaklaştığının farkında bile olmayabilmektedir. Bir uzman bakış açısıyla evliliğinizde yolunda gitmeyen konularda destek alabilirsiniz. Birbiriniz için ne kadar büyük anlam ifade ettiğinizi keşfedebilirsiniz. Yaşadığınız problemlerin üstesinden gelebilirsiniz. Ve evet, bazı durumlarda yaşadığınız durumun içinden eskisinden çok daha güçlü bir şekilde çıkabilirsiniz. Böylelikle evliliğiniz çok iyi bir noktaya gelebilmektedir. Unutmayın, her evlilikte krizler yaşanır. Önemli olan bu krizleri en az zararla atlatmak. Kendinize ve eşinize yapacağınız en büyük iyilik bu kriz durumlarını fark edip sona gelmeden önlemleri almanız. Sevgiyle kalın! Yazar:
Psk Dan Mehlika Zeynep Yurt
  • Paylaş:

34 Yorum

  •  2 yıl önce

    Eşim ile 5 yılık evli kaldık tüp bebek denedik eşimin piskiloji bozuldu olmuyor diye yalnız o çalışıyor ben çalışıyorum eve gelince ikimizin de elinden telefon düşmüyordu sonra bayram geldi eşimi annesine bıraktım bayram btii eve gidelim dedim sen orda ben burda dedi annesi bana dediki kızımın sana sevgisi kalmamış öyle deyince bende bı anlık sinirle bağırdım sonra bunlar polisi aradılar eşim bende şikayetçi olmuş bende ondan şikayet ci olmadım ama tehtit ve hakaret etim oda bana tehtit ve hakaret etti telefonda annesi tarafından kızımı bırak peşini diyince piskilojim alt üst oldu ben şimdi ne yapmam lazım eşim artık benden korkuyor

Yorum Yapın

ap servers