facebook piksel
 1. Ana Sayfa
 2. Antalya Diş Eti Tedavisi Uzmanları

Antalya Diş Eti Tedavisi Uzmanları

2756 adet

Antalya Diş Eti Tedavisi Uzmanları

bulundu. Her birey sağlıklı ve güzel dişlere sahip olmak istemektedir. Diş sağlığını etkileyen faktörlerden bir tanesi de diş eti sağlığıdır. Sağlıklı diş etleri, diş ve çene yapısının da sağlıklı kalmasında büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı diş eti; fırçalama sırasında veya normal zamanda kanama yapmayan, açık pembe renkli ve şiş olmayan görüntüdedir. Sağlıklı bir diş eti dişleri sıkıca kavrar durumdadır. Diş eti rahatsızlıkları diş etinin iltihaplanması ile kendini belli etmektedir. Kanama, kızarıklık gibi belirtiler diş eti tedavisinin zamanının geldiğini gösteren en önemli belirteçlerdir. Antalya diş eti tedavisi konusunda uzman hekimlerin sayısı oldukça fazladır. Belirtilen görüldükten sonra mutlaka Antalya diş eti hastalıkları uzmanına ivedilikle başvurulmalıdır. Diş eti çekilmeleri de bir diğer diş eti rahatsızlığıdır. Diş eti çekilmesi halk arasında görülen yaygın bir diş eti rahatsızlığıdır. Antalya diş eti çekilmesi tedavisi uygulayan birçok klinik bulunmaktadır. İnternet taramaları veya tavsiyeler üzerinden mutlaka Antalya diş eti hastalıkları uzmanı ziyaret edilmelidir.

Antalya Diş Eti Tedavisi

            İnsanların dişlerinin yüzeylerinde, dişlerinin aralarında ve diş ile diş eti arasında dental plak birikimleri görülebilmektedir. Dental plak, düzenli olarak biriken bakteri tabakasıdır. Bu tabaka diş eti rahatsızlarının ve diş çürüklerinin oluşumunun ana etkenidir. Ayrıca dental plağı oluşturan bakteriler diş etinin etrafındaki kemiğin erimesine de neden olmaktadır. Antalya diş eti tedavisinde ilk sırayı dental plak temizliği almaktadır. İlk oluşan dental plaklar yumuşak ve saydam yapıdadır. Bu dental plak zamanla sertleşerek diş taşına dönüşmektedir. Bu evrede bakterilerin tutunma yüzeyi artığından dolayı etki oranları da paralel olarak artmaktadır. Antalya diş eti hastalıkları uzmanı ile görüşülerek mutlaka bu diş taşları temizletilmelidir. Dental plak oluşumu engellenememektedir. Ancak hergün yapılacak düzenli fırçalamalar sayesinde dental plağın zarar verme etkisi azaltılabilmektedir. Fırçanın giremediği bölgeler de mutlaka diş ipi ile diş temizliği yapılmalıdır.

Diş Eti Hastalıkları

Diş eti hastalıkları gingivitis denilen basit diş eti iltihabı ile başlamaktadır. Hastalık diş eti kanamaları ile önce kendini belli etmektedir. Daha sonra diş etinde şişlik ve kızarıklık, ağız kokusu, dişlerde kayma ve sallanma şeklinde belirtilerle devam etmektedir. İlk belirtiler görülmeye başlandığında Antalya diş eti tedavisi yapan kliniklere mutlaka başvurulmalıdır. Sigara içen kişilerde nikotinden dolayı bu belirtiler daha geç dönemlerde görülebilmektedir. Yine gingivitis sonucunda diş etinde çekilmelerde görülebilmektedir. Bu çekilmeler ilerisi için büyük sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle mutlaka Antalya diş eti çekilmesi tedavisi alınmalıdır. Diş eti hastalıklarının ortaya çıkmasında sigara kullanımı, genetik faktörler ve diyabetik hastalıklarda oldukça etkilidir. Tedavisi yapılmayan diyabetik rahatsızlıklar diş eti hastalıklarının oluşumunu hızlandırmaktadır. Ayrıca diş eti iltihabı, kalp hastalıkları da pozitif yönde etkilemektedir. Sağlıklı diş etine sahip bir ferdin kalp krizi geçirme oranı, diş eti iltihabı olan birine göre yüzde yirmi daha azdır. Antalya diş eti hastalıkları uzmanları tüm platformlarda bu konuya özellikle değinmektedirler. Gingivitis tedavisinde Antalya diş eti hastalıkları uzmanı dental plakları temizleyerek  size fırçalama alışkanlıkları kazandıracaktır. Bu tedavi safhası en iyi ve en hızlı sonucun alınacağı safha olarak bilinmektedir. Tedavinin geciktirildiği durumlarda hastalık bir sonraki aşamaya yani periodontitis aşamasına geçmektedir. Periodontitis, dişleri çevreleyen kemik ve diş etinin iltihaplanması durumudur. Bu durum tedavi edilmemesi halinde hem diş kaybına hem de kemik yoğunluğunun azalmasına neden olmaktadır. Uzmanlar bu aşamaya kadar beklenilmemesi gerektiğini özellikle vurgulamaktadırlar. Periodontitis tedavisinde Antalya diş eti tedavisi uygulayan uzmanlar etkin görev almaktadırlar. Bu uzman dişlerin üzerindeki ve kök kısmındaki iltihapları kazıma yoluyla temizlemektedir. Bu işleme küretaj adı verilmektedir. Bu tedavi aşaması üç veya dört randevu ile olacak şekilde yapılmaktadır. Tedavi sonucunda Antalya diş eti hastalıkları uzmanı kişiye fırçalama ve diş ipi kullanma tekniklerini öğretmektedir. Bu sayede diş ve diş etlerinin eski halini almaları sağlanmaktadır.

Antalya Diş Eti Çekilmesi Tedavisi

            Diş eti çekilmesi en yaygın görünen diş rahatsızlıklarından bir tanesidir.  Diş eti çekilmesi sonucunda diş ve diş eti arasında boşluklar oluşmaktadır. Antalya diş eti çekilmesi tedavisi yapan hekimler bu ceplere bakterilerin yerleştiğini bildirmişlerdir. Antalya diş eti hastalıkları uzmanları çekilmenin tedavi edilmemesi halinde diş kaybına yol açacağını bildirmektedirler. Diş eti çekilmeleri her yaştaki bireyde görülebilmektedir. Antalya diş eti tedavisi yapan uzmanlar diş eti çekilmelerinin geç fark edebileceğinin altını çizmişlerdir. Çünkü çekilmeler yavaş bir şekilde gerçekleşmektedir.Diş eti rahatsızlıkları, yanlış fırçalama, hatalı protez uygulamaları, ve genetik yapı gibi etkenler diş eti çekilmesine neden olmaktadır. Diş eti çekilmesinde dişleri saran diş eti dokusu geri çekilerek diş ve diş kökünü açığa çıkarmaktadır. Diş eti çekilmelerinde ilk belirtisi genellikle fırçalama anında görülen kanamalardır. Ayrıca diş eti kızarıklıkları ve şişlikleri, dişlerin normalden uzun görünmesi gibi belirtilerde zamanla görülebilmektedir. Antalya diş eti çekilmesi tedavisi uzmanları ilk belirti ile birlikte kliniğe gidilmesi gerektiğini bildirmişlerdir. Diş eti çekilmesine; genetik faktörler, periodontal hastalıklar, yetersiz diş bakımı neden olmaktadır. Ayrıca yanlış fırçalama alışkanlıkları, sigara kullanımı ve piercing uygulamaları da bu rahatsızlığa neden olmaktadır. Antalya diş eti doktorları dişleri çok fazla sıkmanın da çekilmelere yol açtığını bildirmişlerdir. Hafif diş eti çekilmeleri tedavi şansı daha kolaydır. Antalya diş eti çekilmesi tedavisi uzmanları ağızda diş taşı temizliği yaparak tedavi uygulamaktadırlar. Antalya diş eti hastalıkları uzmanı gerekli gördüğü takdir de antibiyotik yazabilmektedir. Diş taşı temizliğinin işe yaramadığı ve kemik hasarının fazla olduğu durumlarda hasta ameliyata yönlendirilmektedir. Antalya diş eti çekilmesi tedavisi uzmanı, sizi bilgilendirerek en uygun tedaviye yönlendirecektir.

Antalya Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

            Birçok insan gerekli ağız bakımını yapmadıkları için diş eti rahatsızlıklarına yakalanmaktadır. Ayrıca dişini fırçaladığı halde diş eti rahatsızlıklarına yakalanan bireyler görülebilmektedir. Her iki durumda da Antalya diş eti tedavisi doktorlarına mutlaka müracat etmek gerekmektedir. Çünkü bilmediğimiz veya yanlış bildiğimiz ağız bakım teknikleri olabilmektedir. Antalya diş eti hastalıkları uzmanı kişiye doğru fırçalama ve ağız bakım tekniklerini öğretecektir. Bu bilgileri sayesinde ağız içi kalıcı koruma sağlanabilecektir. Her ne kadar düzenli bakım yapılsa da diş taşlarının oluşumunu tamamen engellemek imkansızdır. Bu nedenle Antalya diş eti çekilmesi tedavisi yapan doktorlara gidilerek diş taşları temizletilmelidir. Günümüzde yaşanan diş eti hastalıklarının bir diğer yan etkisi de ağız kokusudur. Bir çok kişi ağız kokusundan muzdarip durumdadır. Ayrıca ağız kokusu çürük ve kırık diş, hatalı dolgular ile hatalı protez uygulamalarından da kaynaklanabilmektedir. Bu yüzden ağız kokusu mevcut ise mutlaka Antalya diş eti hastalıkları uzmanına gidilmelidir. Eğer ağız kokusu hala giderilemiyorsa Antalya diş eti tedavisi doktoruyla görüşülerek dil temizliği yaptırılabilir. Antalya ülkemizin turizm başkenti durumundadır. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist Antalya’ya tatil için gelmektedir. Tatil esnasında diş eti rahatsızlıkları yaşanabilmektedir. Turistler tedavi için internet vasıtasıyla Antalya diş eti hastalıkları uzmanını seçebilmektedirler. Ayrıca son yıllarda Antalya sağlık turizmi açısından da önemli bir merkez haline gelmiştir. Diş eti hastalıkları için Antalya diş eti tedavisi yapan doktorlar tercih edilmektedir. Antalya diş eti konusunda yerini hızla yükseltmektedir. Antalya diş eti çekilmesi tedavisi doktorlarının bu konuda katkısı oldukça yüksektir. Muayene sonrasında hastalar Antalya diş eti hastalıkları uzmanını tavsiye etmektedirler. Gelişen teknolojiyle birlikte gereken yatırımları yapan Antalya çocuk diş doktoru daha fazla hastaya hizmet verebilecektir.   Ayrıca; Antalya Diş Hekimi arayışlarınız için de Antalya’daki diş hekimleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Dt Alpaslan Burak Zorlu Dt Alpaslan Burak Zorlu

Dt Alpaslan Burak Zorlu

 • (0 yorum)
Dr Dt Onur Ademhan Dr Dt Onur Ademhan

Dr Dt Onur Ademhan

 • (0 yorum)
Dt Nevzat Ballıpınar Dt Nevzat Ballıpınar

Dt Nevzat Ballıpınar

 • (0 yorum)
Dr Dt Emre Öztürk Dr Dt Emre Öztürk

Dr Dt Emre Öztürk

 • (0 yorum)
Dt Barbaros Baran Dt Barbaros Baran

Dt Barbaros Baran

 • (0 yorum)
Dt Levent Avadan Dt Levent Avadan

Dt Levent Avadan

 • (0 yorum)
Psikolog Kübra Uğurlu Psikolog Kübra Uğurlu

Psikolog Kübra Uğurlu

 • (4 yorum)
 • Çağlayan Mah. Fener Cd. Zara Apartmanı, No: 1 K:2 D:4 Muratpaşa/ANTALYA
Uzm Dt Fevzi Büyükgebiz Uzm Dt Fevzi Büyükgebiz

Uzm Dt Fevzi Büyükgebiz

 • (0 yorum)
Dr Dt Cengiz Gadimli Dr Dt Cengiz Gadimli

Dr Dt Cengiz Gadimli

 • (0 yorum)
Dt Süleyman Mert Dt Süleyman Mert

Dt Süleyman Mert

 • (0 yorum)

ap servers