facebook piksel
  1. Ana Sayfa
  2. Mutlu Evliliğin Sırları Nelerdir?
Mutlu Evliliğin Sırları Nelerdir?

Mutlu Evliliğin Sırları Nelerdir?

İyi bir evlilik hemen hemen herkesin hayali ancak evli çiftler birbirlerinden uzaklaşıyor ve evlilik sürecinde çok farklı kişilik olabiliyorlar. Mutlu evlilik için ‘’Hastalıkta sağlıkta ‘’ verilen söz unutulup evliliğin inişli çıkışlı yolunda kayboluyor çiftler. Yıllardır karmaşık olarak görülen kadın-erkek ilişkisini için yani mutlu evliliğin sırları sorulduğunda danışanlarıma da önerdiğim mutlu evlilik için gerekli olan 9 tavsiyeyi ele aldım bu yazımda.

Mutlu Bir Evlilik İçin 9 Öneri

Saygıyı İhmal Etmeyin

Mutlu evvliliğin sırları için ilk olarak ; eşler farklı düşüncelere sahip olsa bile ne olursa olsun birbirine saygı duymalıdır. Saygı uçup gittiğinde kanadına sevginin de takılacağını unutmayın.

Eşinize Dürüst Olun

Sadece evlilik içinde değil genel anlamda dürüstlük bir ilişki için meziyet değil, bir şart olmalı. Mutlu evlilik için düzgün bir iletişim yalnızca birbirlerine karşı dürüst çiftlerin arasında tam anlamıyla sağlanabilir. Yalan, hayattaki tüm insani ilişkileri zedelediği gibi, evlilikte eşler arasındaki ilişkinin temel dinamikleri olan saygı, sevgi ve güveni zedeler.

Birbirinize Zaman Ayırın

Evlilik, hayat koşuşturmasından arta kalan zamanda yetinilebilecek bir kurum değildir. Eşinizle ortak zaman geçirip ortak paylaşımlarda bulunmak çok önemlidir.

Anlaşmazlıkları Çözün

Her evlilikte anlaşmazlıklar olduğunu unutmayın, mutlu evliliğin sırları her zaman anlaşmak değil, anlaşmazlıkları çözerken izlediğimiz yoldur.

Rahatsızlıkları Anında Dile Getirin

Sorunlar çözülmedikçe yeni ve daha büyük sorunları beraberinde getirir. Bundan dolayı evlilikte rahatsızlık duyduğunuz bir konuyu anında dile getirmek önemlidir. Anında güzel dille konuşulup halledilmeyen her konu ileride bir kavga sebebi olarak karşınıza çıkabilir.

Aile İlişkilerine Dikkat Edin

Ebeveynlerinizle olan ilişkilerinizde dengeli olun. Artık ayrı bir aile olduğunuzu hatırlayarak kendi ailenize ve içindeki dinamiklere odaklanın.

Bireysel Sınırları Koruyun

Kişisel alanınızı ve sınırlarınızı belirleyin ve eşinizin de bir kişisel alanı olduğunu kabullenin. Unutmayın ki siz evli bir çiftsiniz fakat aynı zamanda birbirinden bağımsız bireylersiniz.

Cinsel Hayatınıza Özen Gösterin

Kadın ve erkeği çift yapan aradaki cinselliktir. Duygusal bağlarınızı sıkı tutun ve yatağa küs girmeyin.   Sonuncu ve belki de en önemli maddemiz ise haklı olmak için değil mutlu olmak için çabalayın. Uzm Kl Psikolog Mehmet Emin Kızgın‘dan randevu almak için ziyaret edin.
  • Paylaş:

Yorum Yapın

ap servers