1. Ana Sayfa
 2. Konyaaltı Psikolog

Konyaaltı Psikolog

Uzm Kl Psikolog Sibel Dinç Çalışkan Uzm Kl Psikolog Sibel Dinç Çalışkan

Uzm Kl Psikolog Sibel Dinç Çalışkan

 • (4 yorum)
 • Bahçelievler Mahallesi Konyaaltı Caddesi No:44/2 Murat Apartmanı, Muratpaşa / Antalya
Psikolog Hasan Cemre Aslıhak Psikolog Hasan Cemre Aslıhak

Psikolog Hasan Cemre Aslıhak

 • (0 yorum)
 • Psikolog
Psikolog Beyza Sena Kayacan Psikolog Beyza Sena Kayacan

Psikolog Beyza Sena Kayacan

 • (0 yorum)
Psikolog Simge Öz Psikolog Simge Öz

Psikolog Simge Öz

 • (0 yorum)
Uzm Psikolog Ali Kerem Kunt Uzm Psikolog Ali Kerem Kunt

Uzm Psikolog Ali Kerem Kunt

 • (0 yorum)
Psk Dan Hazal Güher Psk Dan Hazal Güher

Psk Dan Hazal Güher

 • (0 yorum)
Psikolog Bekir Turan Psikolog Bekir Turan

Psikolog Bekir Turan

 • (0 yorum)
 • Psikolog
Psikolog Çağla Yardımsever Psikolog Çağla Yardımsever

Psikolog Çağla Yardımsever

 • (0 yorum)
Uzm Kl Psikolog Rüzgar Faik Bayraktar Uzm Kl Psikolog Rüzgar Faik Bayraktar

Uzm Kl Psikolog Rüzgar Faik Bayraktar

 • (0 yorum)
Uzm Psikolog Mert Güçlü Uzm Psikolog Mert Güçlü

Uzm Psikolog Mert Güçlü

 • (0 yorum)

Psikoloji, insan davranışlarını ve zihinsel süreçlerini inceleyen bilim dalıdır. Antik yunanda ruh anlamına gelen psyche ile bilim anlamına gelen logia kelimelerinden türemiştir. Kökeni antik yunana dayansa da on dokuzuncu yüzyılda Wilhelm Wundt tarafından geliştirilmiştir. Wilhelm Wundt ilk psikoloji laboratuvarını kurarak bu bilim dalının gelişmesine büyük katkıda bulunmuştur. Psikolog ise, bireyin ruh ve davranışlarını bilimsel yöntemlere göre inceleyen kişidir. Psikolog olmak için fen edebiyat fakültelerinin psikoloji lisans bölümünü bitirmek gerekmektedir. Bu fakültelerin eğitim süreleri dört yıl olarak belirlenmiştir. Bu fakültelerden mezun olan kişiler psikolog unvanı almaktadırlar. Antalya Konyaaltı psikologları üniversitelerin psikoloji bölümlerinde en iyi eğitimleri almışlardır. Daha sonra isteyen kişiler yüksek lisans yaparak istedikleri branşta uzmanlaşabilmektedirler. Antalya Konyaaltı klinik psikologları da çeşitli üniversitelerde yüksek lisanlarını tamamlamışlardır. Psikologlar, birey davranışlarının sosyal yönüne odaklı eğitim almaktadırlar. Konyaaltı psikolog yorumlarına bakıldığında uzmanların kişi odaklı oldukları rahatlıkla görülebilmektedir.

Antalya Konyaaltı Psikolog

Psikologlar toplumumuzda ruh bilimci olarak da adlandırılmaktadır. Danışanlarına psikolojik danışmanlık ve terapi konularında hizmet vermektedirler. Konyaaltı psikolog yorumları internette araştırılarak terapi yapan uzmanlar kolaylıkla bulunabilmektedir. İyi bir psikolog olmak için sadece üniversite mezunu olmak yeterli değildir. Psikoloji temel bilgisi yanında uzmanlık alabilmek adına yüksek lisans yapılması gerekmektedir. Antalya Konyaaltı klinik psikologlar, klinik psikolojisi alanında uzmanlıklarını tamamlamışlardır. Ayrıca kişinin farklı eğitimlere katılarak süpervizyon alması da gerekmektedir. Bilindiği üzere üniversite eğitimleri ağırlıklı olarak teoriye dayanmaktadır. Mezun olan kişilerde pratik egzersiz eksikliği olabilmektedir. Bu eksikliğin giderilmesi adına kişi kliniklerde çeşitli eğitimler almak durumundadır. Antalya Konyaaltı psikologları tüm eğitimleri ve egzersizleri tamamlamış uzmanlardır. Diğer yandan psikolog, mesleki güncel gelişmeleri de yakinen takip etmek zorundadır. Çünkü psikoloji durağan değil sürekli gelişen ve ilerleyen bir disiplindir. Psikolojinin; Klinik psikoloji, endüstri psikolojisi, psikometrik psikoloji, eğitim psikolojisi gibi uzmanlık alanları bulunmaktadır. Lisans mezunu psikologlar bu alanlarda yüksek lisans yapabilmektedirler. Ayrıca bunlara ilaveten spor psikolojisi, adli psikoloji, gelişim psikolojisi gibi farklı uzmanlık alanları da mevcuttur. Psikologlar, uzmanlık alanlarına göre çeşitli sahalarda faaliyet göstermektedirler. Klinik psikolojisinde yüksek lisan yapanlar hastane veya kliniklerde psikoterapi yapabilmektedirler. Antalya Konyaaltı klinik psikologları ilçede birçok kurum ve kliniklerde hizmet vermektedirler. Gelişim psikolojisinde yüksek lisans yapanlar ise huzur evleri, kreşler, ıslah evlerinde çalışabilmektedirler. Günümüzde psikolog ve psikiyatrist ayrımında kavramsal karışıklıklar olabilmektedir. Psikiyatristler, tıp fakültesinden mezuniyetlerini alarak psikiyatri alanında uzmanlıklarını tamamlamaktadırlar. Bir diğer fark ise, farmakolojik eğitim alan psikiyatristler ilaç tedavisi uygulayabilmektedirler. Her ne kadar terimsel farklılıklar olsa da iki disiplininde birlikte çalıştığı vakalar olabilmektedir. Konyaaltı psikolog yorumlarına bakıldığında psikiyatrist ile psikoloğun aynı kliniği kullandıkları görülebilmektedir. Kısacası bazı psikolojik rahatsızlarda iki branşta birlikte çalışmak durumunda kalabilmektedir. Bu kombinasyonda psikiyatrist tanıyı koyarak ilaç tedavisine başlarken, psikolog aynı hastaya terapi uygulamaktadır.

Antalya Konyaaltı Klinik Psikolog

            Klinik psikoloji; ruh sağlığı, anormal davranışlar ve psikolojik sorunların değerlendirilmesi ve tedavisiyle ilgilenmektedir. Klinik psikoloji terimi ilk kez 1907 yılında Lightner WİTMER tarafından kullanılmıştır. 1914 yılına gelindiğinde ise Amerika birleşik devletlerinde 25 tane klinik psikoloji ofisi kurulmuştur. Günümüzde ise Antalya Konyaaltı klinik psikogları, birçok kurum ve klinikte hizmet vermektedirler. Klinik psikologlar, zihinsel, duygusal ve davranışsal bozuklukların tanısını koyarak tedavisini uygulayan kişilerdir.  Klinik psikologlar, psikoloji alanında geliştirilen teknikleri kullanarak hastalarına teşhis koyarlar. Daha sonra da kişinin tedavisine yönelik terapi şekillerini belirleyerek uygulama yaparlar. Bilindiği üzere Stres ve depresyon çağımızın modern hastalıklarından sayılmaktadır. Yapılan son araştırmalara göre dünyada üç yüz milyondan fazla kişinin depresyonun pençesine düştüğü görülmektedir. Dünya sağlık örgütünün sonucuna göre dünya üzerindeki her dört kişiden biri depresyona yakalanmaktadır. Bu verilere göre kliniklere başvuran kişi sayı her geçen gün artmaktadır. Bu artış doğru orantılı olarak ülkemizde de görülmektedir. Konyaaltı psikolog yorumları incelendiğinde uzmanların depresyon tedavisindeki başarıları görülebilmektedir. Antalya Konyaaltı klinik psikologlar, danışanlarına konuşma tedavisi yani terapi uygulamaktadırlar. Bu terapiler, insanların duygularının olgunlaşmasını sağlayarak negatif davranışları azaltmaktadır. Bazı insanlar hayata karşı motivasyonunu kaybetmemek veya konuşarak rahatlamak için terapilere katılmaktadırlar. Psikolog denildiği zaman insanların aklına ilk olarak klinik psikologlar gelebilmektedir. Bu düşüncenin oluşmasında klinik psikologlara hızlı ulaşılabilmenin etkisi büyüktür. İnsanlar yardım ihtiyacı hissettiklerinde Antalya Konyaaltı klinik psikologlarına kolaylıkla ulaşabilmektedirler. Son yıllarda insanlardaki yalnızlık duygusunun artması ruhsal ve duygusal sorunlara neden olabilmektedir. Antalya Konyaaltı psikologlarına göre kalabalıklar içerisinde yalnız birçok birey bulunmaktadır. Bu bireyler yalnızlıklarını gidermek veya duygularını netleştirebilmek adına psikologlara başvurmaktadırlar. Konyaaltı psikolog yorumları seçim yaparken oldukça etkili olmaktadır.

Konyaaltı Psikolog Yorumları

Terapistle iyi yönde kurulacak güven ve ilişki terapinin başarısını önemli ölçüde etkileyecektir. Bu yüzden kişinin kendisine uygun terapist seçmesi hayati bir önem taşımaktadır. Bu konuda Konyaaltı psikolog yorumları kişinin yardımına yetişmektedir. Bu tercih yapıldıktan sonra terapiste mutlaka istek ve beklentilerimiz açık olarak ifade edilmelidir. Terapi sırasında da bireylerin dürüst olmaları sorunlara daha erken çözüm bulunmasını sağlayacaktır. Konyaaltı, ülkemizin en gelişmiş ilçelerinden bir tanesidir. Gerek kültürel ve ekonomik gerekse sosyal anlamda insanlar aktif olarak gelişmişlerdir. Bilinçli bir toplumda yaşayan insanlar, hem kendi hem de aile bireylerinin ruh sağlıklarına dikkat etmektedirler. Antalya Konyaaltı psikologları, ilçedeki tedavilerin başarı oranını önemli seviyede arttırmışlardır. İlçede çok sayıda eğitimli ve tecrübeli Antalya Konyaaltı klinik psikolog bulunmaktadır. Konyaaltı psikolog yorumlarına bakıldığında, ilçedeki uzmanların hızlı adımlarla ilk sıralara yükseldikleri görülmektedir. Antalya Konyaaltı psikologları gelişen teknolojiyi ve bilimi de yakından takip etmektedirler. Bu sayede hizmet standartlarının kalitesini daha da arttırmaktadırlar. Konyaaltı, coğrafik konumu, dört mevsim ılıman iklimi gibi etkenlerden dolayı öne çıkan bir ilçedir. Bu durum gerek yerli gerekse yabancı turistler tarafından tercih edilmesine neden olmaktadır. Turist olarak gelen bireyler, tatil esnasında ruhsal veya duygusal sorunlar yaşayabilmektedirler. Anlık müdahale gerektiren bu durumlarda, Antalya Konyaaltı psikologları devreye girmektedir. Kişiye uygun tedavi sürecini başarıyla yürüterek hastayı sağlığına kavuşturmaktadırlar. Tedaviden memnun kalan turistler, çeşitli platformlarda Konyaaltı psikolog yorumlarını paylaşabilmektedirler. Hatta sonraki dönemlerde çeşitli tedaviler için Konyaaltı klinik psikologlarını seçebilmektedirler.   Antalya psikolog yorumları ve Antalya en iyi psikolog için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
ap servers