1. Ana Sayfa
  2. Doktorlar
  3. Uzm Psikolog Fırat Uzun
Uzm Psikolog Fırat Uzun

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücretleri ve detaylı bilgi için arayın.

Pınarbaşı Mah. 708 Sok. Ödül Sitesi D blok daire 1, Konyaaltı, Antalya

Hakkında “Uzm Psikolog Fırat Uzun”

Uzm Psikolog Fırat Uzun, Florence Nightingale Hastanesi’ne bağlı İstanbul Bilim Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Ardından aynı üniversitenin uygulamalı (klinik) psikoloji yüksek lisans programını kazanmıştır. Yüksek Lisans bitirme tezinde çoklu madde (esrar, lsd, mdma, sentetik thc) kullanımının beyine bıraktığı etkileri araştırmıştır. Bu araştırma sırasında alkol ve madde kullanan pek çok kişiyle çalışma fırsatı bulmuştur. Yüksek lisans tezini başarıyla tamamladıktan sonra Prof. Dr. Kültegin Ögel’den ”bağımlılık danışmanlığı” eğitimi almıştır. Böylece alkol, madde, kumar bağımlılarına danışmanlık vermeye başlayan Uzm Psikolog Fırat Uzun başarılı bir şekilde çalışma hayatına adım atmıştır.

2014-2016 yılları arası Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Laboratuvarında Prof. Dr. Öget Öktem Tanör’ün asistanlığını yapmıştır. Uzm Psikolog Fırat Uzun burada kafa travması veya inme gibi nedenlerle beyin hasarı oluşan kişilerde incelemelerde bulunmuştur. Bu kişilerin çoğunluğu, beyin hasarı konuşma bölgesinde olduğu için konuşma becerisini kaybeden insanlardır. Öte yandan beyin hasarı sonrası kişilik değişimi ve dürtü kontrol sorunu çözümleri üzerine araştırmalar yapmıştır. Ek olarak uyum sorunu, unutkanlık gibi problemleri olan kişilerle de çalışmıştır.

2016 yılından beri Antalya Konyaaltı’nda hizmet vermektedir. Uygulamalı (klinik) psikoloji master programından mezun olmuş olsa da nöropsikolojiye olan ilgisini hep sürdürmüştür. Ağırlıklı olarak; alkol, madde ve kumar bağımlılığı, kaygı bozukluğu – panik atak, kıskançlık, ilişki problemleri üzerine çalışmaktadır. Aynı zamanda beyin hasarı sonrası konuşma becerisini kaybetmiş (afazi) veya kişilik değişimi, unutkanlık gibi sorunlar yaşayan kişilere psikolojik destek sağlayan Uzm Psikolog Fırat Uzun, konuşma terapisi (afazi rehabilitasyonu) ve kognitif terapi (kognitif rehabilitasyon) hizmeti vermektedir.

Tedavi Edilen Hastalıklar

Psikoloji 25 Tedavi Edilen Hastalıklar
Bağımlılık Danışmanlığı
Alzheimer testi
Unutkanlık
Fobiler
Afazi
Bağlanma Sorunları
İletişim Problemleri
İlişki Problemleri
Takıntı
Öfke Kontrolü
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Panik Atak
Özgüven Sorunu
Sosyal Fobi
Kaygı Bozukluğu
2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı
Konuşma Terapisi
Kıskançlık
Epilepsi
Nöropsikolojik Test
Demans Testi
Dikkat Testi
Unutkanlık Testi
Frontal Sendrom
Kognitif Terapi (Kognitif Rehabilitasyon)

Eğitim

  • Psikoloji-Lisans İstanbul Bilim Üniversitesi
  • Klinik Psikoloji-Yüksek Lisans İstanbul Bilim Üniversitesi
  • Bağımlılık Danışmanlığı Eğitimi Prof Dr Kültegin Ögel

Uzmanlık Alanları

“Uzm Psikolog Fırat Uzun” Cevaplar

Çevrimiçi danışma yok.

Makaleler

Henüz Bir Makale Paylaşılmamış.
  • Profili Paylaş:
Bu profil 342 kere görüntülendi!
ap servers