facebook piksel
  1. Ana Sayfa
  2. Doktorlar
  3. Prof. Dr. Burak Turna
Prof. Dr. Burak Turna

Prof. Dr. Burak Turna

  • (0 yorum)

Randevu oluşturmak ücretsizdir.
Randevu Al
Adres: Lider Centrio İş Merkezi, Mansuroğlu Mahallesi 1593/1 Sokak No: 6 C Blok Kat:2 Daire:14, 35535 Bayraklı

Hakkında “Prof. Dr. Burak Turna”

Prof. Dr. Burak Turna, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1997 yılında mezun olmuştur. Daha sonrasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Üroloji Anabilim Dalı Uzmanı olmuştur. Öğrenciliği ve asistanlığı döneminde İngiltere’de çeşitli hastanelerde stajlar yapmıştır. Asistanlık döneminde General Medical Council’in sınavlarını başarıyla tamamlamıştır. Bu sayede İngiltere’de Tıp Doktoru olarak çalışma hakkını elde eden Türk doktorlarımızdan biri olmuştur.

2003 yılında Avrupa Üroloji Derneği yazılı ve sözlü board sınavını geçen Prof. Dr. Burak Turna, “Fellow of the European Board of Urology” ünvanını almaya hak kazanmıştır. 2004 yılında “European Urological Scholarship Programme” kapsamında “Clinical Fellowship” bursu kazanarak İskoçya’nın Edinburgh şehrindeki Western General Hospital’da Prof. Dr. David Tolley’in yanında “Clinical Endourology Fellow” olarak, 2006-2007 yılları arasında ise Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı kapsamında A.B.D’nin Cleveland şehrindeki Cleveland Clinic’te Prof. Dr. Inderbir S. Gill’in yanında Laparoskopik ve Robotik Üroloji alanında “Research Fellow” olarak çalışmıştır.

2010 yılında Üroloji Doçenti ünvanını alan Prof. Dr. Burak Turna, alanındaki başarılı çalışmaları sonucunda aynı yıl içerisinde Avrupa Üroloji Derneği’nin Üroteknoloji Alt Grubu’na (ESUT) Board Üyesi olarak seçilen ikinci Türk olmuştur. Birçok ulusal ve uluslararası bilimsel toplantıda misafir cerrah, konuşmacı ve eğitmen olarak görev almıştır. 2011 yılında Ankara’da düzenlenen 9. Ulusal Endoüroloji Kongresi ve 2012 yılında İstanbul’da gerçekleşen 30. Dünya Endoüroloji Kongresi’nde “Kongre Bilimsel Sekreteri” olarak görev almıştır. 2014 yılındaki çalışmalarıyla o yıl Türk Üroloji Derneği Bilim ödülünü almıştır.

2010-2016 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Bilimler Başkan Yardımcılığı, Doçent Temsilciliği ve Ürogenital Cerrahi Eğitim Programı Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2016 yılında Üroloji Profesörü ünvanını alan Prof. Dr. Burak Turna’nın temel ilgi alanı, Laparoskopik ve Robotik Ürolojik Cerrahidir. Bu alanda ülkemizdeki en deneyimli akademisyenlerden birisidir. Bunlara ek olarak 3 Avrupalı profesör ile birlikte 2017 yılında genç üroloji doktorlarına yönelik tüm dünyada İngilizce olarak yayınlanan ‘‘Practical Tips in Urology’’ isimli kitabı yazmıştır.

Prof. Dr. Burak Turna, İzmir’de bulunan özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

Tedavi Edilen Hastalıklar

Üroloji 16 Tedavi Edilen Hastalıklar
Ürolog
İdrar Yolu Tümörleri
Sünnet
Böbrek Çıkışı Darlığı
Genital Siğil
Ürolojik Hastalıklar
Üreter Taşı
Aşırı Aktif Mesane Sendromu
İdrar Torbası İltihabı
Böbrek Hastalıkları
Böbrek Taşı
Prostat Kanseri
Prostat Hastalıkları
Kapalı - Açık Prostat Ameliyatı
Perkütan cerrahi
Mesane Kanseri

Deneyim

  • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Uzmanlığı (2003)
  • T.C. Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı Doçentlik Ünvanı (2010)
  • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Profesörlük Ünvanı (2016)

Eğitim

  • Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi (1997)

Uzmanlık Alanları

“Prof. Dr. Burak Turna” Cevaplar

Çevrimiçi danışma yok.

Makaleler

Henüz Bir Makale Paylaşılmamış.
  • Profili Paylaş:
Bu profil 919 kere görüntülendi!
ap servers