facebook piksel
  1. Ana Sayfa
  2. Cildi Güzelleştiren Besinler
Cildi Güzelleştiren Besinler

Cildi Güzelleştiren Besinler

Günümüzde insanlar cildi için kozmetik ürünlere akıl almaz paralar harcamaktadır. Üstelik çoğu kullanıcının cildinde, aldığı ürün kaliteli olduğu halde, yüzlerde sivilceler, siyah noktalar, değişik alerjiler çıkarabilmektedir. Aslında doğal ve sağlıklı besinler cildi güzelleştirmektedir. Sağlıklı ve dengeli besinler tüketmek cildi güzelleştiren en önemli etkendir.

İşte Cildi Güzelleştiren Mucizevi Yiyecekler

Cildi Güzelleştiren Besinler : Ananas

Yaşlanmaktan korkan insanların kesinlikle tüketmesi gereken yiyeceklerden birisi olan ananas, kolajen proteinini yenileyerek, kırışıklıkların giderilmesine ve yaşlanmanın etkisini çok ciddi manada etkilemeye yardımcı olmaktadır. Ananas , genelde yaşlı insanlarda görülen ancak bazı istisnai durumlarda gençlerde de görülebilen pul dökülmesine ilaç gibi gelen ananas, doktorlar tarafından bolca tüketilmesi gerektiği önerilen bir yiyecektir.

Dolmalık Kırmızı Biber

Cilt kırışıklığını ve vucüttaki kan dolaşımını artıran Karotenoid maddesini içerisinde bolca bulunduran kırmızı biber, hem uygun fiyatlı olması hem de basit elde edilmesinden kaynaklı insanların bolca tüketmesi gereken sebzelerden sadece birisidir. Aynaya baktığında cildini güzel ve genç görmek isteyen insanların tüketmesi gereken bir numaralı besinlerden birisidir. Aknenin oluşmasını büyük oranda etkileyen kırmızı biberin kaloriside 30 civarlarında olduğu için diyet yapan insanlarında sıklıkla tüketebileceği yiyecekler arasında yer almaktadır.

Cildi Güzelleştiren Yiyecekler : Yumurta

İçerisinde bulunan bol miktardaki protein ve protein lifleri sayesinde sporcuların bol miktarda tükettiği yumurta yiyeceği, güzelliğinizi korumaya yarayan yumurta B12 ve biotin bakımından da oldukça zengindir. Çinko cilt sağlığı için çok yarayışlı bir vitamin olmasına karşın yumurtada bol miktarda bulunduğu için her sabah 2 yumurta haşlaması doktorların tavsiyeleri arasındadır.

Cildi Güzelleştiren Besinler : Bitter Çikolata

Çikolatanın bir farklı versiyonu olan bitter çikolata, güneşin yakıcı ve kızartıcı etkilerine (olumsuz etkilerine) savaş açarak cildi korumaya yardımcı bir yiyecektir. Cildi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olarakta bilinen bitter çikolata, diyet yapan insanlar süt ilavesi olmayan, %80 kakao oranı bulunan çikolataları da tüketebilir.

Cildi Güzelleştiren Besinler : Greyfurt

Greyfurt meyvesi, yüksek miktarda antioksidan ve likopen vitamini bulundurduğu için domates sebzesi ile aynı özellikleri taşımaktadır. Her insan cildinin aknesiz ve tertemiz olmasını ister. Pek bilinmediği için alışveriş sepetine girmeyen ve tüketilmeyen greyfurt, cildin tertemiz ve aknesiz olmasını sağlar. Cildinin parlamasını isteyen insanlar greyfurt’u bolca tüketmelidir.

Somon Balığı

Somon balığı, içerdiği özelliklerinden dolayı en büyük Omega 3 Yağ Asidi kaynağı olmayı başarmıştır. Günlük hayatta cilde olan etkisinden önce kişinin depresif, bıkkın, gergin, ruh hali üzerinde onarıcı etkisinin bulunduğunu söyleyebiliriz. İnsanların günlük D vitaminine ihtiyaçları vardır. Somon balığı, D vitamini ihtiyacını tek başına karşılayabilecek kapasiteye sahip bir balıktır. İçerdiği bol miktarda Omega 3 sayesinde yaşlılık belirtisi olan akne ve kırışıklıkların giderilmesinde önemli rol oynamaktadır. Ferahlatıcı etkisi sayesinde cildin içinden dışına doğru olan yolda cildi nemlendirerek, kafa derisi ve saç telleri için faydalı olan somon balığı düzenli olarak tüketilmelidir.

Kivi

Kivi meyvesi içerisinde azımsanmayacak bir miktarda, %83 oranında su bulundurmaktadır. Ekşi tadıyla kiminin sevdiği kiminin sevmediği kivi, insanların günlük C vitamini ihtiyacının iki katından fazlasını tek başına karşılamaya yarayan mucizevi bir meyvedir. Çoğu insanda görülebilen, trend bir hastalık olan kan pıhtılaşması riskini önemsenebilecek bir miktarda azaltarak kan lipit değerlerini de düşürmeye yarar. Bol miktarda lif içerdiğinden, insanın kolestrolünü ve kan basıncını düzenlemesi bakımından oldukça faydalı bir besindir. Uzman doktorların bas bas bağırdığı kivi yiyeceği, hem uygun fiyatlı olmasından hem de vücudun çoğu sistemini düzeltmesinden dolayı her öğün bir bir tüketilmesi gerektiğini söylemektedirler. Sağlıklı bir cilt ve vücut için diyetisyen kontrolünde beslenmek önemlidir. Bu sebeple bizde sizlere illere göre diyetisyenleri listeledik. İstanbul diyetisyen , Ankara diyetisyen , İzmir diyetisyen , Bursa diyetisyen , Antalya diyetisyen profillerini inceleyin. Yorumları inceleyin, ücretsiz kolay randevu alın.    
  • Paylaş:

Yorum Yapın

ap servers