facebook piksel
 1. Ana Sayfa
 2. Aşk Acısı Nasıl Geçer? 9 Adım
Aşk Acısı Nasıl Geçer? 9 Adım

Aşk Acısı Nasıl Geçer? 9 Adım

Güzel birliktelikler gibi ayrılıklarda normaldir. Yaşanan bu ayrılıkla beraber aşk acısı çekmek hayatın bir dönemide herkesin olası yaşadığı bir duygudur. Ancak bu durum hayatınızı etkiliyorsa toplumda sık görülen obsesyonda yaşıyor olabilirsiniz. İnsanlar aşk acısı nasıl geçer sorusunun cevabını ararken birçok yanlışlar yapmaktadır. Doğru yol ve yöntemler için yazımızın devamını inceleyin.

Aşk Acısı Belirtileri

 • Sürekli onu düşünüyorsanız,
 • Buluşmak için türlü bahaneler arıyorsanız,
 • Ona karşı daha şefkatli ve pozitif düşüncelere sahipseniz,
 • Sürekli onunla ilgili hayaller kuruyorsanız,
 • Kendinizi yanında daha güvende hissediyorsanız,
 • Onun hayatındaki küçük sorunlar hakkında dahi endişe ve kaygu duyuyorsanız,
 • Duygu ve düşüncelerinizi kontrol edemiyorsanız,
 • Öfke,
 • Suçluluk duygusu,
 • Depresyon,
 • Sürekli konuşma ve görüşme isteği,
 • Merak ve takip etme isteği.

Hiç tanımadığınız birisi için aşk acısı belirtileri varsa obsesif kompulsif bozukluk riskiniz daha yüksek olabilir. Bununla birlikte saplantılı aşk yaşıyor olabilirsiniz.

Aşk Acısı Nasıl Geçer Süreçleri

Aşk acısı nasıl geçer sorusunun cevabı için öncelikle farkındalığınıza, yaşanan ilişkiye göre ve psikolojik durumunuza göre değiştiğini bilmenizde fayda vardır.

Yasınızı Tutun

Gelecek planları yapmıştınız, ayaklarınız yerden kesilmişti ama ilişkiniz bitti. İlişkilerin başlaması kadar bitmeside çok normaldir. Vedalaşın, yasınızı doya doya tutun. Ancak asla kendizi sorgulamayın ve suçlamayın. Ağlamak istiyorsanız ağlayın. Ağlamak insani ve normal bir duygudur. Bu süreçte kesinlikle bir başkası ile yakın ilişki içerisine girmeyin. 

Kendiniz İle Barışın

Kendinizi çok suçlamış olabilirsiniz. Ayrılık sizin hatanızdı ve ya değildi. Ancak kendinize bu kadar yüklenmek doğru mu? Artık kendinizle barışma zamanınız geldi.

Sosyalleşin

Yasınızı tuttunuz, kendinizle barıştınız artık sosyalleşmelisiniz. Ailenizle ve sevdiklerinizle vakit geçirmek onu düşünmenizi engelleyecektir. Size bu konuda kültürümüzden örnek vereceğim. Kültürümüzde yakınını kaybeden kişilerin sevdikleri ve yakınları ziyarette bulunur. Bunun amacı onları destek olmak, yalnız kalıp sürekli kayıplarını düşünmelerini engellemektir.

Kendinize Zaman Tanıyın

Merak etmeyin zaman herşeyin ilacıdır. Zaman içerisinde yaşadığınız tüm duygular hafifleyecektir.

İşinize veya Okulunuza Odaklanın

İş hayatınızda gerçekleştirmek istediğiniz hedefleriniz size en güzel meşguliyettir. Aynı zamanda okul ve eğitim planlarıda. Okuldaki klübe yazılmak istiyordunuz veya yeni bir dil için dil kursuna…

Planlarınızı ertelemeyin ve harekete geçin.

Merak ve Takip Etmeyin

Merak ediyor olabilirsiniz. Ancak takip etmeyi bırakın. Ayrıldırınız ve farklı hayatlar yaşıyorsunuz artık. Bu nedenle onun hayatını merak etmek yerine kendi hayatınıza odaklanın ve güzelleştirin.

Seveceğiniz Bir Hobi Edinin

Size ilham veren ve tutku katan bir hobi kadar güzel birşey yoktur. Birçok insan bunu arar ancak bulamaz. Yaratılıcılığınızı ortaya çıkaracak size özgüven kazandıracak hobinizi aramaktan asla vazgeçmeyin.

Spor Yapın

Spor yapmak sizi sakinleştirir ve rahatlamanıza yardımcı olur. Bu sayede kendinizi dinleme ve sağlıklı düşünme fırsatı bulursunuz.

Psikolojik Destek Alın

Aşk acısı uzun süredir deavm ediyorsa veya sürekli aşk acısı çekiyorsanız psikolojik destek almanızda fayda vardır. Bu süreçte bir uzman yardımı almak, duygu ve düşüncelerinizi bir profesyonel ile paylaşmak size iyi gelecektir.

 

 • Paylaş:

Yorum Yapın

ap servers