facebook piksel
  1. Ana Sayfa
  2. Antalya Çocuk Diş Hekimi (Pedodonti)

Antalya Çocuk Diş Hekimi (Pedodonti)

Sonuç bulunamadı.

Diş hekimine gitme korkusu genellikle çocukluk çağlarında kazanılan kötü tecrübeler sonucunda oluşmaktadır. Korkan birçok insan, çocukluklarında diş hekimi ile kötü anılar yaşamışlardır. Günümüzde bu korkunun oluşmasını engellemek adına pedodonti doktorları görev yapmaktadır. Konusunda özel eğitim almış pedodontistlerin varlığıyla,  Antalya pedodonti konusunda öne çıkmıştır. Antalya çocuk diş hekimleri, çocuklarla iletişime geçmek için özel eğitimler almışlardır. Antalya çocuk diş doktoru en başta çocuk hasta ile sağlam bir ilişki kurarak rahatlamasını sağlamaktadır.  Bu rahatlama sayesinde kolay ve uzun vadeli bir tedavi çocuklarda yapılabilmektedir. Antalya çocuk diş hekimi yorumlarına bakıldığında ilk sırada iyi iletişim kurabilen pedodontistlerin olduğu görülmektedir. İnternette Antalya pedodonti doktorları yorumları diye aratıldığında çok sayıda uzman rahatlıkla bulunabilmektedir.

Antalya Çocuk Diş Hekimi

Çocuk diş hekimliğinin bir diğer adı da pedodonti olarak bilinmektedir. Pedodonti; sıfır ve on üç yaş grubundaki çocuklarda süt ve kalıcı dişlerinin korunması ile çürük tedavilerini amaçlayan bilim dalıdır. Ayrıca çocuklarda kalıtımsal olarak bulunan veya çeşitli travmalar sonucunda oluşan diş sorunlarının tedavisinde de rol oynamaktadır. Bu bilim dalının inceliklerine vakıf olan Antalya çocuk diş hekimleri başarılı tedaviler yapmaktadırlar. Antalya çocuk diş doktoru bebeklikten itibaren çocuklarda ağız ve diş tedavilerini yapmaktadırlar. Bunun yanı sıra bebeklikten itibaren çene ve yüz bölgesini takip ve tedavi ederler. Antalya çocuk diş hekimi bebeklikten ergenliğe kadar tüm tedavi ve koruyucu işlemlerini başarıyla yapmaktadırlar. Tüm yapılan bu titiz uygulamalar Antalya pedodontinin öne çıkmasını sağlamıştır. Aileler,  Antalya çocuk diş doktoru yorumları bulunan internet sayfalarına memnuniyetlerini iletmektedirler.

Antalya Çocuk Diş Hekimi Yorumları

Anne ve babalar, çocuklarının diş sağlığı ve koruyuculuğu için diş hekimine başvururlar. İlk defa tedavi alacaklar ise doğru çocuk diş hekimini bulabilmenin stresini ve kaygısını taşırlar. Bu dönemde aile iki yönteme başvurmaktadır. İlk yöntem, internet taramasına Antalya çocuk diş hekimi yorumları yazarak arama yapmaktır. Bu sayfa da Antalya pedodonti konusunda uzman hekimler listelenmektedir. Aile, Antalya pedodonti doktorları yorumlarını okuyarak tedavi için uygun doktoru seçmektedir. İkinci yöntem ise tavsiye ile hekim bulma yöntemidir. Aile, etrafındaki insanlara Antalya çocuk diş hekimi yorumlarını sorarak hekim bulmaktadır.

Antalya Çocuk Diş Doktoru

Antalya çocuk diş doktoru iyi eğitimi, modern kliniği ve güler yüzlü yaklaşımı ile standart üstü hizmet vermektedir. Çocuklar genellikle iş diş sürmesinden hemen sonra Antalya çocuk diş doktoruna götürülmelidir. Yine her altı ayda bir kontrol amacıyla Antalya çocuk diş hekimine götürülmelidir. Ortodontist tarafından çocuğun yapılan diş muayenesi iki aşamalıdır. İlk aşama, ağız dışı muayene aşamasıdır. Bu muayene baş yüz bölgelerinin şekil ve oranları incelenmektedir. İkinci aşamada ise, ağız içi muayene yapılmaktadır.

Bebeklerde süt dişleri doğumdan sonraki altıncı veya sekizinci aylarda çıkmaya başlamaktadır. Çocuklarda üç yaş civarında alt ve üst çenede ortalama 20 adet süt dişi bulunmaktadır. Çocuklarda süt dişleri çıkarken bebeklerde bazı değişiklikler gözlenmektedir. Bu değişiklikler iştah kaybı, salya akışında artış, kilo kaybı, diş etinde kızarıklık ve huzursuzluk şeklinde gözlenmektedir. Altı veya yedi yaş itibariyle de alttan gelen kalıcı dişler nedeniyle süt dişlerinin kökleri erimeye başlamaktadır. Bu durumun sonucunda da bir süre sonra süt dişleri sallanarak düşmeye başlarlar. Düşmeyen süt dişleri ise Antalya pedodonti uzmanları tarafından çekilmektedir. Tabiki her süt dişinin değişimi bu yaşlarda tamamlanmamaktadır. Tüm süt dişlerinin tamamen değişimi 12 yaşını bulmaktadır. Bu döngünün sağlıklı bir şekilde olabilmesi için Antalya çocuk diş doktoru tercihi iyi yapılmalıdır.

Antalya Pedodonti

Çocuklarda süt dişleri tedavisinde, daimi dişlere nazaran farklı uygulamalar yapılmaktadır. Süt dişlerine kanal tedavileri, dolgu işlemleri ve çelik kuron işlemleri yapılabilmektedir. Antalya pedodonti alanında oldukça ileri seviyede olduğu için uzman hekim sayıda oldukça fazladır. Yapılan bu pedodonti işlemleri dişlerin uzun yıllar ağızda kalması için yapılmamaktadır. Buradaki asıl amaç daimi dişler alttan çıkana kadar süt dişlerinin görevlerini yapabilmelerini sağlamaktır. Azı süt dişleri en geç değişen süt dişleridir. Bu dişler ortalama olarak on bir veya on iki yaşında düşerek yerlerini daimi dişlere bırakmaktadırlar. Bu yüzden süt dişlerinde görülen çürükler mutlaka tedavi edilmelidir. Tedavi edilmeyen ve Antalya pedodonti uzmanları tarafından çekilen dişler ilerisi için sorun olabilmektedir. Azı süt dişlerinin kaybı durumunda Antalya pedodonti uzmanları bu bölgeye yer tutucu takılmasını önermektedirler. Yer tutucu takılmasının nedeni diş çekiminden sonra daimi diş çıkışına kadar diş kaymalarını önlemektir.

Çocuklarda sıklıkla kazalar görülmekte ve bunun sonucunda da çeşitli travmalar oluşabilmektedir. Sıklıkla görülen travmalar dişlerin kırılması, diş kemiğinin zarar görmesi ve dişin tamamen kopması şeklinde olabilmektedir. Bu durumda yapılması gereken şey dişi bularak ivedilikle Antalya çocuk diş hekimine gitmektir. Antalya pedodonti uzmanı tarafından en uygun teşhis ve tedavi programı uygulanacaktır.

Çocuklarda Dişlerin Korunması

Çocuklarda daimi dişlerin korunmasına yönelik uygulamalar da Antalya çocuk diş doktorları tarafından yapılmaktadır. Bu amaçla yapılan uygulamalara da koruyucu diş hekimliği uygulamaları denilmektedir. Koruyucu diş hekimliği uyguları arasında fissül örtücü ve koruyucu flor uygulamaları bulunmaktadır. Fissür örtücü, daimi dişlerin çiğneyici yüzeylerindeki çürümeye yatkın olukları kapatan akışkan dolgu maddesidir. Bu dolgu maddesi diş yüzeyindeki olukları kapatarak bakterilerin buraya tutunmalarını engellemektedir. Sonuç olarak da bu işlem sonucunda dişlerin çürümesi engellenmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra altı ayda bir mutlaka Antalya çocuk diş hekimi tarafından kontrol edilmelidir. Koruyucu diş hekimliğinde ikinci olarak da flor uygulaması yerini almaktadır. Flor dişlerin çürümesini engelleyen ve dişlerin yapısını kuvvetlendiren elementtir. Çocuklarda dişler ilk çıkmaya başladıklarında, çürüğe karşı dirençsizdirler. Bu durumda çocuklarda erken yaşlarda diş çürüklerine neden olabilmektedir. Yüzeysel flor uygulamasında, flor dişleri asitlere karşı korur. Bu korumanın karşılığında da ağızda çürük oluşumu meydana gelmemektedir. Yüzeysel flor uygulamaları Antalya çocuk diş doktoru tarafından uygulanmaktadır.

Antalya Pedodonti Doktorları Yorumları

Antalya ülkemizi en gelişmiş illerinden bir tanesidir. Gerek kültürel ve ekonomik gerekse sosyal anlamda insanlar aktif olarak gelişmişlerdir. Bilinçli bir toplumda yaşayan anne ve babalar çocuklarının diş sağlığına dikkat etmektedirler. Daha ilk aylardan itibaren Antalya pedodonti doktorları yorumlarını internette tarayarak hazırlık yapmaktadırlar. Diğer grup anne ve babalar ise anlık gelişen travma ve kazalar sonrasında doktor arayışına girmektedirler. Yine internette Antalya çocuk diş hekimi yorumlarını okuyarak hızlı bir şekilde hekim seçmektedirler. Antalya dışında yaşayan ve teknik imkansızlıklar nedeniyle tedavi için Antalya’ya gelmek zorunda olan ailelerde bulunmaktadır. Bu ailelerde internette Antalya pedodonti doktorları yorumlarını tarayarak muayeneye gelmektedirler. Yahut ta çevrelerine Antalya çocuk diş hekimi yorumlarını sorarak tavsiye ile doktor bulmaktadırlar.

Çocuk Diş Hekimi Sağlık Turizmi

Bilindiği üzere Antalya ülkemizin turizm başkenti durumundadır. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist Antalya’ya tatil için gelmektedir. Tatil esnasında da oldukça fazla oranda kazalar ve yaralanmalar yaşanmaktadır. Turistler internetten Antalya pedodonti doktorları yorumlarını tarayarak hekim tercihi yapmaktadırlar. Ayrıca son yıllarda Antalya sağlık turizmi açısından da önemli bir merkez haline gelmiştir. Diş tedavisinde aileler Antalya çocuk diş hekimi yorumlarını okuyarak Antalya’ya tedavi için gelmektedirler.

Antalya pedodonti alanında hızlı adımlarla ilk sıralara doğru yükselmektedir. Bu başarıda şüphesiz ki Antalya çocuk diş hekimlerinin payı oldukça yüksektir. Muayene sonrasında hastalar Antalya pedodonti doktorları yorumları şeklinde memnuniyetlerini iletmektedirler. Gelişen teknolojiyle birlikte gereken yatırımları yapan Antalya çocuk diş doktoru daha fazla hastaya hizmet verebilecektir.

Ayrıca; Antalya diş hekimi arayışlarınız için de Antalya en iyi diş hekimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ap servers