facebook piksel
 1. Ana Sayfa
 2. Aldatan Kadın Erkek Belirtileri Nelerdir?
Aldatan Kadın Erkek Belirtileri Nelerdir?

Aldatan Kadın Erkek Belirtileri Nelerdir?

Romantik ilişkiler güven, saygı ve sevgi üzerine kuruludur. Bunlardan birisi olmadığında ilişkinin dinamikleri bozulur ve ayrılık aşamasına geliriz. Özellikle karşımızdaki insana güvenemediğimizde ilişkiye olan inancımız da kaybolur. Bir ilişkide aldatma ve güvensizlik varsa ilişkinin uzun ömürlü olabileceğini düşünemeyiz. Çiftler zaman zaman aldatıldıklarını hissedebilir, partnerinin davranışlarından bu durumun farkına varabilir. Sezgisel bir farkındalığın dışında bazı davranış modelleri yani aldatan kadın erkek belirtileri aldatıldığınıza dair ipucu verebilir.

Biliyoruz ki kadın ve erkekler ilişkide kendi cinsiyetlerine özgü davranabiliyorlar. Algılayış biçimleri, tepkileri, ilişkiden beklentileri, ilişkiyi bitirme sebepleri farklı olabiliyor. Bu yüzden iki cinsiyet için de aldatma belirtilerinde farklılıklar vardır. Bakalım bunlar neler?

Aldatan Kadın Belirtileri

Öncelikle kadınlar duygusal anlamda boşluk yaşadıkları zaman aldatma eğilimine girerler. Erkekler duygusal aldatılmayı tolere edebilirken cinsel aldatılmayı çok zor kabul ederler. Bunun evrimsel psikoloji bağlamında pek çok açıklaması var. Elbette ki aldatma ve aldatılma çok karmaşık konular. Bu karmaşanın içinde aşağıdaki belirtiler aldatıldığınıza dair ipucu verebilir:

Agresiflik Baş Gösterdiyse

Aldatan taraf ikili duygulara sahip olur. Bir yandan vicdan azabı çekerken diğer yandan aldatmaya devam eder. Bir anda öfke patlamaları yaşar sonrasında sakinleşip vicdan azabından ötürü gönül almaya çalışabilmektedir.

Tutkunun Yerini Mesafe Aldıysa

Partneriniz eskiden olduğu gibi size aşk ve sevgiyle bakmıyorsa, bunları size hissettirmiyorsa aranıza mesafe girdiğini düşünebiliriz. Donuk bakışlar, tepkisizlik, uzaklaşma davranışları görebiliriz.

Cinsel İsteksizlik

Sizden duygusal anlamda uzaklaşmış bir kadın cinsel birliktelik konusunda da tereddütler yaşayacaktır. Çoğu zaman birlikte olmak istemez. Bunun için bahaneler üretir.

Küçümseme ve Aşağılama

Partnerinizin hayatında başka birisi varsa onunla sizi kıyaslayabilmektedir. Öyle olmasa bile birçok özelliğinizi küçümser ve aşağılar. Canınızı acıtacağını bildiği şeyleri daha fazla yapmak isteyebilmektedir.

Değişen Alışkanlıklar

Eşiniz bir anda yeni arkadaşlar edindiyse, sürekli telefon görüşmeleri yapıyorsa, yeni bir müzik türü ya da hobiye bir anda merak saldıysa, saç rengi ve modelini değiştirdiyse, vb. gibi sıralayabiliriz.

Depresif ve Kaygılı Görünmesi

Bu durum süreklilik arz ediyorsa ve mutsuzluğunun sebebi olarak sizi gösteriyorsa.

Aldatan Erkek Belirtileri

Erkekler neden aldatır sorusuna kısa bir cevap verecek olursak; fethetme isteği, cinsel açıdan gücünü deneme, farklılık arama şeklinde sıralayabiliriz. Kadınlar erkeklerin aksine cinsel aldatılmayı tolere edebilirken duygusal aldatılmayı çok zor kabul ederler. Yanlış anlaşılma olmasın, elbette ki cinsel aldatılmayı kabul etmeyecek kadınlar ve duygusal aldatılmayı kabul etmeyecek erkekler çoğunluktadır. Ancak konu duygusal aldatılmaysa eğer, erkeklerin cinsel aldatılmayı kabul edememesi gibi birlikteliğin hemen sonlanma ihtimali yüksektir. Peki erkeklerin aldatma belirtileri nelerdir?

Dış Görünüşüne Önem Vermeye Başlaması

Yeni kıyafetler, yeni imaj, yeni parfüm aldatılma konusunda size fikir verebilir.

Çok Yoğun Olması

Yoğun iş görüşmeleri, şehir dışı programları arttıysa veya bunlar sürekli gerçekleşiyorsa. Bazen bilerek kavga çıkarıp evden gitmek isteyebilmektedir. Eşini suçlama eğilimine de girebilmektedir. Rahat vermiyorsun, bıktım bunlardan… diyerek suçunu bastırmak ister.

Daha Fazla Para Harcamaya Başlaması

Harcamaları artar. Bunun yanında size durduk yere hediyeler alır.

Cep Telefonunu Hiç Yanından Ayırmaması

Telefonunu şifreler, bahane olarak “Çok kıskançsın telefonuma bakmanı istemiyorum.” diyebilmektedir. Çoğunlukla mesajlaşıyor, gizli telefon görüşmeleri yapıyor, gelen telefonları meşgule atıyorsa. Bazen bir numarayı operatör ya da arkadaşının numarası olarak kaydedebilmektedir. Meşgule attığında şüphelenmemenizi sağlayabilmektedir.

Cinsel Performansında Azalma Olması

Cinsel ilişki sıklığınız azaldıysa, eskisi gibi sizinle ilgilenmiyor ve sizi arzulamıyorsa.

Daha Önce Denemediği Cinsel Fantezilerinin Olması

Başkasıyla yaşadığı deneyimden öğrendiklerini sizinle de denemek isteyebilmektedir.

Aldatan Kadın Erkek Ortak Bazı Belirtileri

Güvensizlik yaşanması ve eskiden olmayan kıskançlıklar. Aldatan kişi aynı zamanda aldatıldığını ya da aldatılabileceğini düşünür. Zaman zaman bu şüphesini dile getirebilmektedir. Kısıtlanıyor, olur olmadık şekilde davranışlarınız konusunda tepki alıyorsanız.

 • Evlilik yüzüğünün takılmaması,
 • Seni seviyorum dememesi,
 • Size ilgi ve yakınlık göstermemesi,
 • Göz temasından kaçınması,
 • Çok dürüst olduğunu her fırsatta dile getirmesi,
 • Eve giriş çıkış saatlerinizin ve programınızın çok yakından takip edilmesi,
 • Yalan söylemesi ve sürekli inkar etmesi,
 • Aldattığına dair soru sorduğunuzda çok tepkisel davranması,
 • Telefondaki mesajlaşma ve arama listesi sürekli siliniyorsa,
 • Telefon, bilgisayarla çok fazla zaman geçiriyorsa, telefonda konuşurken yanınızdan uzaklaşıyorsa, telefonuna bakmak istediğinizde göstermek istemiyorsa, göstereceği zaman dur bir dakika hemen veriyorum diyorsa (bu sırada mesajlar ve aramaları silebilir),
 • Sürekli eleştirilmeniz ve suçlanmanız.
 • Eşiniz sizi aldattığı için vicdan azabı çekecektir. Bunu tolere etmek için hoşuna gitmeyen bir davranışınızı görmezden gelebilimektedir. Alttan alabilir bazen de size fazladan iyilik yapmak isteyebilmektedir.

Elbetteki bütün bu belirtiler partnerinizin sizi aldattığına dair kesin bir bilgi vermez. Bunlarla karşılaşıyorsanız bir şeyler yolunda gitmiyor demektir. Yaşadığınız güvensizlik ilişkinize ve sizin günlük yaşantınıza yansıyabilir. Bu yüzden bu konunun üzerinde durmalı, partnerinizle olan güven sorunu üzerinde çalışmalısınız. Çoğu danışanım aldatıldığı dönemde bunu hissettiğini ifade eder. Yani bu belirtilerin ötesinde sezgileriniz devreye girecektir. Çünkü partnerinizi en iyi siz tanıyorsunuz. Ancak elinize bir kanıt geçmeden aldatma konusunu açmanız da doğru olmayacaktır. Bu partneriniz tarafından gereksiz kıskançlık olarak görülebilmektedir. Haklı olduğunuzda dahi haksız duruma düşebilirsiniz. Kendinizi çıkmazda hissediyorsanız bir uzmandan destek alabilirsiniz.

Yazar : Psk Dan Mehlika Zeynep Yurt

Psk Dan Mehlika Zeynep Yurt

 • Paylaş:

2 Yorum

 •  2 yıl önce

  Ne güzel yazmışsınız elinize bilginize sağlık. Evet vazgeçilmeyecek insan yoktur hiç kimse bulunma hint kumaşı değildir Teşekkürler

Yorum Yapın

ap servers