facebook piksel
 1. Ana Sayfa
 2. Alanya Psikolog

Alanya Psikolog

Uzm Kl Psikolog Begüm Gürbüz Uzm Kl Psikolog Begüm Gürbüz

Uzm Kl Psikolog Begüm Gürbüz

 • (0 yorum)
Uzm Kl Psikolog Pelin Kıray Uzm Kl Psikolog Pelin Kıray

Uzm Kl Psikolog Pelin Kıray

 • (0 yorum)
Psikolog Alper Günay Psikolog Alper Günay

Psikolog Alper Günay

 • (0 yorum)
 • Psikoloji
Psikolog Elbi Firdevs Uyar Psikolog Elbi Firdevs Uyar

Psikolog Elbi Firdevs Uyar

 • (0 yorum)
Uzm Psk Kardelen Dudular Uzm Psk Kardelen Dudular

Uzm Psk Kardelen Dudular

 • (0 yorum)
Uzm Kl Psikolog Şahin Çiftçi Uzm Kl Psikolog Şahin Çiftçi

Uzm Kl Psikolog Şahin Çiftçi

 • (0 yorum)
 • Psikolog
Psikolog Aslı Yönet Işık Psikolog Aslı Yönet Işık

Psikolog Aslı Yönet Işık

 • (0 yorum)
Psikolog Necla Öcalan Psikolog Necla Öcalan

Psikolog Necla Öcalan

 • (0 yorum)
Psikolog Aydın Şensoy Psikolog Aydın Şensoy

Psikolog Aydın Şensoy

 • (0 yorum)
 • Psikoloji
Uzm Psikolog Gülşah İnan Uzm Psikolog Gülşah İnan

Uzm Psikolog Gülşah İnan

 • (0 yorum)

Yukarıda bulunan Antalya Alanya psikolog tavsiye listesini inceleyin. Alanya en iyi psikolog listesinde psikologların daha önceki danışanları tarafından yapılan yorumlarını okuyun ve randevu alın. Alanya özel psikolog için randevu oluşturmak sayfamızda ücretsizdir. Terapi ücretlerini uzmanınız ile görüşünüz. Psikoloji, insan davranışlarını ve zihinsel süreçlerini inceleyen bilim dalıdır. Antik yunanda ruh anlamına gelen psyche ile bilim anlamına gelen logia kelimelerinden türemiştir. Kökeni antik yunana dayansa da on dokuzuncu yüzyılda Wilhelm Wundt tarafından geliştirilmiştir. Wilhelm Wundt ilk psikoloji laboratuvarını kurarak bu bilim dalının gelişmesine büyük katkıda bulunmuştur. Psikolog ise, bireyin ruh ve davranışlarını bilimsel yöntemlere göre inceleyen kişidir. Psikolog olmak için fen edebiyat fakültelerinin psikoloji lisans bölümünü bitirmek gerekmektedir. Bu fakültelerin eğitim süreleri dört yıl olarak belirlenmiştir. Bu fakültelerden mezun olan kişiler psikolog unvanı almaktadırlar. Alanya psikologları üniversitelerin psikoloji bölümlerinde en iyi eğitimleri almışlardır. Daha sonra isteyen kişiler yüksek lisans yaparak istedikleri branşta uzmanlaşabilmektedirler. Alanya psikolog doktorları tavsiye fiyatları uzmanlık alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Psikologlar, birey davranışlarının sosyal yönüne odaklı eğitim almaktadırlar.

Alanya Psikolog

Psikologlar toplumumuzda ruh bilimci olarak da adlandırılmaktadır. Danışanlarına psikolojik danışmanlık ve terapi konularında hizmet vermektedirler. Alanya psikolog taramalarında terapi yapan uzmanlar kolaylıkla bulunabilmektedir. İyi bir psikolog olmak için sadece üniversite mezunu olmak yeterli değildir. Psikoloji temel bilgisi yanında uzmanlık alabilmek adına yüksek lisans yapılması gerekmektedir. Bu uzmanlık alanları Alanya psikoloji doktorları fiyatlarını da etkilemektedir. Ayrıca kişinin farklı eğitimlere katılarak süpervizyon alması da gerekmektedir. Bilindiği üzere üniversite eğitimleri ağırlıklı olarak teoriye dayanmaktadır. Mezun olan kişilerde pratik egzersiz eksikliği olabilmektedir. Bu eksikliğin giderilmesi adına kişi kliniklerde çeşitli eğitimler almak durumundadır. Alanya özel psikologlar tüm eğitimleri ve egzersizleri tamamlamış uzmanlardır. Ayrıca psikolog mesleki güncel gelişmeleri de yakinen takip etmek zorundadır. Çünkü psikoloji durağan değil sürekli gelişen ve ilerleyen bir disiplindir. Alanya da en iyi psikolog tavsiyelerine bakıldığında modern psikologların varlığı dikkat çekmektedir. Psikolojinin; Klinik psikoloji, endüstri psikolojisi, psikometrik psikoloji, eğitim psikolojisi gibi uzmanlık alanları bulunmaktadır. Lisans mezunu psikologlar bu alanlarda yüksek lisans yapabilmektedirler. Ayrıca bunlara ilaveten spor psikolojisi, adli psikoloji, gelişim psikolojisi gibi farklı uzmanlık alanları da mevcuttur. Alanya özel psikologlar uzmanlıklarını tamamlamış terapistlerdir. Psikologlar, uzmanlık alanlarına göre çeşitli sahalarda faaliyet göstermektedirler. Klinik psikoloji de yüksek lisan yapanlar hastane veya kliniklerde psikoterapi yapabilmektedirler. Gelişim psikolojisinde yüksek lisans yapanlar ise huzur evleri, kreşler, ıslah evlerinde çalışabilmektedirler. Alanya psikolog arayışında her alanda kolaylıkla uzman bulunabilmektedir. Günümüzde psikolog ve psikiyatrist ayrımında kavramsal karışıklıklar olabilmektedir. Psikiyatristler, tıp fakültesinden mezuniyetlerini alarak psikiyatri alanında uzmanlıklarını tamamlamaktadırlar. Bir diğer fark ise, farmakolojik eğitim alan psikiyatristler ilaç tedavisi uygulayabilmektedirler. Her ne kadar terimsel farklılıklar olsa da iki disiplininde birlikte çalıştığı vakalar olabilmektedir. Alanya da en iyi psikolog tavsiyelerine bakıldığında psikiyatrist ile psikoloğun aynı kliniği kullandıkları görülebilmektedir. Kısacası bazı psikolojik rahatsızlarda iki branşta birlikte çalışmak durumunda kalabilmektedir. Bu kombinasyonda psikiyatrist tanıyı koyarak ilaç tedavisine başlarken, psikolog aynı hastaya terapi uygulamaktadır. Alanya psikolog doktorları fiyatları için bu durum avantaj sağlayabilmektedir.

Alanya Psikolog Doktorları Fiyatları

Stres ve depresyon çağımızın modern hastalıklarından sayılmaktadır. Yapılan son araştırmalara göre dünyada üç yüz milyondan fazla kişinin depresyonun pençesine düştüğü görülmektedir. Dünya sağlık örgütünün sonucuna göre dünya üzerindeki her dört kişiden biri depresyona yakalanmaktadır. Bu verilere göre kliniklere başvuran kişi sayı her geçen gün artmaktadır. Bu artış doğru orantılı olarak ülkemizde de görülmektedir. Alanya psikolog uzmanları da bu konunun çözümü için gayretle çalışmaktadırlar. Uzman psikologlar, danışanlarına konuşma tedavisi yani terapi uygulamaktadırlar. Bu terapiler, insanların duygularının olgunlaşmasını sağlayarak negatif davranışları azaltmaktadır. Alanya özel psikologlar çeşitli konularda danışanlarına terapi düzenlemektedirler. Bazı insanlar hayata karşı motivasyonunu kaybetmemek veya konuşarak rahatlamak için terapilere katılmaktadırlar. Bu seanslara Alanya psikolog doktorları fiyatlarını araştırarak başvurmaktadırlar. Günümüzde yaygın olarak kullanılan birçok terapi çeşidi bulunmaktadır. Kısaca açıklamak gerekirse ilk terapi çeşidi bireysel terapidir. Terapistle yalnız olarak baş başa yapılan terapi çeşididir. Davranışsal bozuklukların tedavisinde kullanılmaktadır. İkinci terapi çeşidi ise çift terapisidir. Bu terapide aralarında duygusal anlamda bağ olan kişilerin ilişkilerindeki sorunlara odaklanılmaktadır. Çift terapisi empati ve karşılıklı ilişki kurabilmeyi öğretmeyi amaçlamaktadır. Alanya da en iyi psikolog tavsiyeleri taranarak uygun çift terapisti bulunabilmektedir. Terapilerde, çiftlere birlikte veya ayrı ayrı seanslar düzenlenmektedir. Bu seanslarda çiftlerin olaylara bakış açıları değerlendirilerek çözüm için bir yol haritası çıkartılmaktadır.

Alanya da En İyi Psikolog Tavsiye

Başka bir terapi çeşidi aile terapisidir. Aile terapisi; boşanma, aile içi sorunlar, istismar, evlat edinme aşamaları gibi pek çok konuda insanlara yardımcı olmaktadır. Aile terapistinin ilk amacı, aile bireyleri arasındaki anlayış ve iş birliğini geliştirmektir. İkinci amacı ise aile bireyleri arasındaki iletişimin kalitesini arttırmaktır. Aile terapisi yalnızca sorunlu aile bireyine değil tüm aile bireylerine odaklanarak başarı sağlamaktadır. Bu sayede diğer aile bireylerinde empati yeteneği kazandırılarak sorunun ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Alanya psikoloji doktorları fiyatları araştırılarak aile terapisti bulunabilmektedir. Dördüncü sıradaki terapi çeşidi grup terapisidir. Kişileri motive etmeyi amaçlayan terapi çeşididir. Bu motivasyon çalışmaları aynı zamanda sosyalleşmeyi de arttırmaktadır. Bu terapi On ile yirmi kişi aralığındaki gruplara uygulanmaktadır. Alanya psikologları, grup tedavisini başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedirler. Son olarak uygulanan terapi çeşidi ise online terapidir. Bu terapi genelde yüz yüze görüşmekten çekinen hastalara uygulanmaktadır. Ayrıca terapist ve danışan arasındaki uzak mesafelerde de online terapi kullanılmaktadır. Bu terapi salgın hastalık dönemleri içinde kurtarıcı olmaktadır. Sayılan bu altı terapi çeşidi en sık kullanılan terapi çeşitleridir. Daha farklı terapi çeşitleri de bulunmaktadır. Alanya özel psikolog seçiminde, terapi çeşitlerine olan hakimiyetleri önem taşımaktadır. Terapistle iyi yönde kurulacak güven ve ilişki terapinin başarısını önemli ölçüde etkileyecektir. Bu yüzden kişinin kendisine uygun terapist seçmesi hayati bir önem taşımaktadır. Bu konuda Alanya da en iyi psikolog tavsiye ve yorumları kişinin yardımına yetişmektedir. Bu tercih yapıldıktan sonra terapiste mutlaka istek ve beklentilerimiz açık olarak ifade edilmelidir. Terapi sırasında da bireylerin dürüst olmaları sorunlara daha erken çözüm bulunmasını sağlayacaktır. Alanya psikolog önerisine göre de dürüst olunması gerektiği vurgulanmaktadır.

Alanya Özel Psikolog

Ülkemizin en gelişmiş ilçelerinden bir tanesidir. Gerek kültürel ve ekonomik gerekse sosyal anlamda insanlar aktif olarak gelişmişlerdir. Bilinçli bir toplumda yaşayan insanlar, hem kendi hem de aile bireylerinin ruh sağlıklarına dikkat etmektedirler. Alanya psikolog doktorları fiyatlarına bakıldığında bu durum kendini göstermektedir. Alanya özel psikologların varlığı ilçedeki tedavilerin başarı oranını önemli seviyede arttırmıştır. İlçede çok sayıda eğitimli ve tecrübeli Alanya psikolog bulunmaktadır. Alanya özel psikologlar terapi konusunda hızlı adımlarla ilk sıralara yükselmektedirler. Alanya psikolog uzmanları gelişen teknolojiyi ve bilimi de yakından takip etmektedirler. Bu sayede hizmet standartlarının kalitesini daha da arttırmaktadırlar. Antalya Psikolog listesi  
ap servers