1. Ana Sayfa
  2. Cinsel İsteksizlik İçin Hangi Doktora gidilir ?
Cinsel İsteksizlik İçin Hangi Doktora gidilir ?

Cinsel İsteksizlik İçin Hangi Doktora gidilir ?

Cinsel isteksizlik, kişiler cinsel sağlığını olumsuz yönde etkileyen psikolojik ve fizyolojik rahatsızlık olarak ortaya çıkabilmektedir. Her yaştan insanda görülebilen cinsel isteksizlik, 6 ay boyunca hiç cinsel düşünce olmaması veya çok az olması durumunda söz konusu olabilir. Cinsel isteksizlik için hangi doktora gidilir sorusunu cevaplamadan önce sizlere cinsel isteksizlik hakkında bilgi vermek isteriz.

Cinsel İsteksizlik Nedir?

Cinsel isteksizlik yukarıda da bahsettiğimiz gibi en az 6 ay olmak üzere hiç cinsel düşüncenin olmaması veya çok az olması ile görülen psikolojik ve fizyolojik bir hastalıktır.

Cinsel İsteksizlik Neden Olur?

Cinsel isteksizlik nedenleri arasında ileri yaş, aşırı alkol kullanımı, menepoz, psikolojik hastalıklar, vajinal hastalıklar, trioit hastalığı, hormonal etkenler ve uzun süre cinsel ilişkiye girmemek olabilir. Peki cinsel isteksizlik için hangi doktora gidilir?

Cinsel İsteksizlik İçin Hangi Doktora Gidilir?

Cinsel isteksizlik için ruh sağlığı uzmanları, üroloji ve kadınlar için ise kadın hastalıkları ve doğum doktorlarına gidilmesi gerekmektedir. Aşağıda bulunan linklerden şehrinizde bulunan uzmanlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Psikologlar için: https://doktorbilgini.com/psikoloji/

Psikiyatri doktorları için: https://doktorbilgini.com/psikiyatri/

Üroloji doktorları için: https://doktorbilgini.com/uroloji/

Kadın hastalıkları ve doğum doktorları için: https://doktorbilgini.com/kadin-hastaliklari-ve-dogum/

  • Paylaş:

Yorum Yapın

ap servers