Diş ve Diş Eti Sağlığı İçin Diş Dolgusu

Dişlerin yavaşça sağlıklarını kaybetmeleri ve çürükleri görülmesi durumunda genelde ağızda koku ve dişlerde ağrı görülür. Bu ağrılar dayanılmaz hale gelebildikleri gibi, çürükler ilerleyebildiği için diş kayıplarına gidecek kadar kötüleşme görülür. Dişlerin üzerindeki çürükler sinirlere yaklaştığı zaman kanal tedavisi uygulanabileceği gibi diş hekiminizin kararı doğrultusunda çürük bölgenin kazınması ve buraya bir daha çürük oluşmaması için bir kaplama (dolgu) yapılması işlemi yapılabilir. Diş dolguları farklı malzemelerden yapılabilirler ve hepsinin dayanıklılık süresi ve maliyeti değişkendir.
Daha Fazla

Diş Temizletme İşleminin Faydaları

Dişlerin arasında biriken yemek artıkları, az ve kötü fırçalamaktan oluşan hasarlar, alkol, sigara kullanımı ve kötü beslenme diş etlerine ve diş minesine zarar verir.Genel ağız sağlınızı korumak için yukarıda bahsedilenlerden kaçınmalı, dişlerinizi düzenli fırçalamalı ve düzenli diş kontrolüne gitmelisiniz. 
Daha Fazla

Diş Sağlığı ve Bakımın Önemi Nedir?

Dişlerimiz günlük hayatımızı sürdürürken farkına varmadığımız pek çok görevi üstleniyor. Yaşamımızı sürdürebilmek için tüketmemiz gereken besinlerin çiğneme yoluyla ezilmesi, besinlerin mideye ulaşmadan önce ön hazırlığının yapılması gibi işlevler görevlerinden sadece bazıları olarak ifade edilebilir. Diş sağlığı
Daha Fazla