fbpx
 1. Ana Sayfa
 2. Doktorlar
 3. Psikolog Büşra Arman
Psikolog Büşra Arman

Psikolog Büşra Arman

 • (20 yorum)
Yorum Ekle İsmet Kaptan Mahallesi Sezer Doğan Sokak No:20 Terhan İş Merkezi Daire:9, Konak / İzmir 35360

Hakkında “Psikolog Büşra Arman”

Psikolog Büşra Arman, psikoloji lisans eğitimini Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde tamamlamıştır. Öğrenim hayatı sırasında Ege Üniversitesi Hastanesi Yetişkin Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda ve Ema Psikoloji İzmir’de stajyer psikolog olarak görev almıştır. Toplam bir sene süren bu staj deneyimlerinde, lisans eğitimi boyunca edindiği bilgileri uygulamaya dökme fırsatı bulmuş, çalışacağı alanlarda kendini geliştirmiştir. Ege Üniversitesi lisans eğitimi kapsamında Doç. Dr. Doğan önderliğinde VİSC-Akran Zorbalığını Önleme Projesi’nde uygulayıcı olarak görev almış, Ebeveynlik Stillerine Göre Üniversite Öğrencilerinin Eş Seçim Kriterleri adlı çalışmayı yürütmüş ve Görme Engelliler Okulu’nda Topluma Hizmet Projesi’nde yer almıştır. Ayrıca bu süreçte EMDR, Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi, Cinsel Terapi Eğitimi, Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Eğitimi ve Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Eğitimi’ni tamamlamış olup aktif olarak Vaka Analizi Çalışmaları’na katılım göstermiştir. Günümüzde alanında uzman deneyimli eğitimcilerden aldığı süpervizyon çalışmalarına devam etmektedir.

Çalışma alanları arasında depresyon, panik atak, anksiyete (kaygı) bozukluğu, stres, madde bağımlılığı, travma ve yas, travma sonrası stres bozukluğu, istismar, fobiler ve korkular, iletişim problemleri, aile/evlilik/çift terapisi, ilişki sorunları, özgüven eksikliği, bipolar bozukluk, kıskançlık, öfke kontrol problemi, sosyal fobi, eğitim danışmanlığı, boşanma süreci, kararsızlık, aldatma-aldatılma, davranış bozukluğu gibi konular yer almaktadır. Kullandığı teknikler : EMDR, Bilişsel Davranışçı Terapi , Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Psikodinamik, Şema Terapi, Aktarım Odaklı Terapi,Varoluşçu Terapi Bireylerle çalışırken uyguladığı tekniklerin yanısıra onların hayatı anlamlandırmaları, kendilerine şefkat ile bakıp özbenliğini güçlendirmeleri, psikolojik sağlamlılıkları, bireyselleşme ve özgürleşme girişimlerine destek olmaktadır. Ortaokul eğitimini Almanya’nın Hamburg kentinde tamamlamış olup, ileri seviyede Almanca ve İngilizce konuşmaktadır.

Psikolog Büşra Arman danışanları ile görüşmelerine İzmir’de bulunan Ema Psikoloji Danışmanlık Merkezinde devam etmektedir.

Psikolog Büşra Arman Randevu Detayları

Not: ”Doktorbilgini.com aracılığı ile randevu oluşturmak ücretsizdir. ”

Muayene ücretleri ve detaylı bilgi için arayın : 0850 495 00 66

Randevu almak için yukarıda bulunan ” Randevu Al ” butonuna tıklayınız. Açılan formu doldurunuz. Doktoruz / Uzmanınız müsait olduğunda sizi arayacaktır.

Tedavi Edilen Hastalıklar

Psikoloji 14 Tedavi Edilen Hastalıklar
Kişisel Gelişim
Yetişkin Terapisi.
Bireysel Terapi
Takıntı
Panik Atak
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Fobiler
Çocuklarda Gelişme Bozuklukları
İletişim Sorunları
Hiperaktivite Bozukluğu
Dikkat Eksikliği
Cift Terapisi
Öfke Kontrolü
Psikoloji

Eğitim

 • Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Eğitimi
 • Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Eğitimi
 • Cinsel Terapi Eğitimi
 • Oyun Terapisi Eğitimi
 • Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi
 • EMDR
 • Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi

Uzmanlık Alanları

“Psikolog Büşra Arman” Cevaplar

Çevrimiçi danışma yok.

Makaleler

Henüz Bir Makale Paylaşılmamış.
 • Profili Paylaş:
Bu profil 400 kere görüntülendi!
ap servers